INSTITUT REKTORI 5-BOSQICH TALABALARI BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov 5-bosqich talabalari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuv avvalida Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yillik munosabati bilan Konstitutsiyamiz tarixi, boʻlimlar va moddalar, unda tibbiyot va taʼlim sohasiga oid fuqarolarning huquq va burchlariga alohida toʻxtalib oʻtildi.
Shundan soʻng talabalarga institutda kiyinish odobi, darslarda faol ishtirok etish, boʻsh vaqtlarni mazmunli oʻtkazish, yoshlar oʻrtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish, toʻgaraklarda faol boʻlish kabi mavzular boʻyicha taʼkidlab oʻtildi.
Beshinchi bosqich talabalarining ayrimlari bitiruvchi bosqich talabalari boʻlgani bois ularga darsdan boʻsh vaqtlarida tibbiyot muassasalarida ishlash va talabalarni ish bilan taʼminlash borasida amalga oshirilayotgan imkoniyatlar xususida ham maʼlumotlar berib oʻtildi.

RECTOR OF THE INSTITUTE MET WITH 5TH DEGREE STUDENTS – Andijan State Medical Institute
Rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov held a meeting with students of the 5th course.
At the beginning of the meeting, in connection with the 30 years of adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, the history of our Constitution, departments and substances, in which the rights and duties of citizens in the field of Medicine and education were highlighted.
After that, the students were emphasized on such topics as dress etiquette at the Institute, active participation in classes, meaningful Leisure Activities, Prevention of crime and offenses among young people, activity in circles.
Since some of the fifth-stage students are graduate-level students, they were also informed about the opportunities implemented in their free time from class to work in medical institutions and employment of students.