Andijon davlat tibbiyot institutida 8-dekabr O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yilligi munosabati bilan “Baxtimiz qomusi” mavzusida tadbir tashkil qilindi.
Tadbir avvalida viloyat hokimi Sh.Abdurahmonovning bayram munosabati bilan viloyatimiz ahliga yo’llagan tabrigi Zoom platformasi orqali yig’ilganlarga yetkazildi. Shundan so’ng, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov institut rektori tabrigini o’qib eshittirdi.
Tadbirda so’z olganlar О‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi – oliy yuridik kuchga ega huquqiy hujjat ekaniligi, uning qabul qilinishi esa huquqiy tiklanish va taraqqiyot sari qadam bо‘lganligini alohida ta’kidladilar. Huquqiy davlat yaratish sari rivojlanib borayotgan davlatimizda huquq ustuvorligini ta’minlab borish muhim vazifalardan sanalishi, Bosh qomusimizning ustuvorligi esa har birimizdan ulkan huquqiy mas’uliyatni talab qilishini ta’kidladilar. Yа’ni, bu mas’uliyat konstitusiya va qonunlarni bilishni, ularga amal qilib yashashda namoyon bo’lishi haqida aytib o’tdilar.
Tadbirning badiiy qismida talabalar tomonidan Bosh qomusimiz tarixi, unga kiritilgan o’zgartish va qo’shimchalar hamda bob va bo’limlari haqida aytib o’tdilar. Talabalar tomonidan ijro etilgan kuy-qo’shiqlar orqali bayram ko’tarinki ruhda o’tkazildi.
Shuningdek, tadbir so’nggida Axborot resurs markazi xodimlari tomonidan kitoblar taqdimoti ham tashkil etildi.

Andijan State Medical Institute organized an event on the theme “Encyclopedia of happiness” on the occasion of the 30th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan on December 8.
Before the event, the governor of the region Sh.Abdurahmanov’s greetings to the people of our region on the occasion of the holiday were delivered to those gathered through the Zoom platform. After that, the first vice-rector for Youth Affairs and spiritual and Educational Affairs S.Salahiddinov read the congratulations of the rector of the Institute.
Those who spoke at the event emphasized that the Constitution of the Republic of Uzbekistan is a legal document of supreme legal force, and its adoption is a step towards legal recovery and development. It was noted that ensuring the rule of law in our state, which is developing towards the creation of a legal state, is one of the most important tasks, and the priority of our general regime requires enormous legal responsibility from each of us. That is, they mentioned that this responsibility is manifested in knowing the Constitution and laws, living by following them.
In the artistic part of the event, the students told about the history of our main building, amendments and additions to it, as well as chapters and sections. Through the songs performed by the students, the holiday was held in high spirits.
At the end of the event, a presentation of books was also organized by the staff of the Information Resource Center