Assalomu alaykum, institutimiz xodimlari, professor-oʻqituvchilar va talabalar!
Sizlarni ulugʻ ayyom – Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yillik bayrami bilan chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman.
Oʻtgan davr mobaynida jamiyatimizning siyosiy-huquqiy va ijtimoiy-iqtisodiy qiyofasi, odamlarimizning dunyoqarashi butunlay oʻzgargani, ayniqsa institutimizning har bir xodimi, ustozi, talabalari mamlakatimizning taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshayotgani Bosh qomusimizning hayotbaxsh qudrati va ulkan salohiyatidan dalolat beradi. Ana shu ulkan salohiyatga tayanib, obod va farovon hayot – yangi Oʻzbekistonni barpo etish yoʻlida fidokorona mehnat qilmoqdamiz.
Har gal talabalar bilan suhbatda boʻlganimda ularning shijoati, gʻayrati, yangidan-yangi loyihalari meni quvontiradi. Ularni ragʻbatlantirish barobarida imkoniyatlar yaratishni bosh maqsadimizga aylantiraman. Boisi, ularning har bir intilishlari Oʻzbekistonimiz taraqqiyotiga oʻz xissasini qoʻshishi tabiiy.
Joriy 2022 yil davomida talabalarimiz orasida Oʻzbekiston Respublikasining nomdor stipendiyalari sohiblari, Xalqaro fan olimpiadalari, respublika hamda xalqaro miqyosdagi koʻrik-tanlovlar gʻoliblari soni ortib bormoqda. Ularning barcha harakat va intilishlarini doimo qoʻllab-quvvatlaymiz. Mana yaqinda Akusherlik va ginekologiya mutaxassisligining 3-kurs magistranti Kamolaxon Rahimova “Zulfiya” nomidagi Davlat mukofotining fan yoʻnalishi boʻyicha viloyat miqyosida gʻoliblikni qoʻlga kiritdi. Umid qilamizki, magistrantimiz respublika bosqichida gʻolib boʻlib, yangi yilni hushxabar bilan boshlaydi. Davolash fakulteti talabasi Nasibillo Oʻrmonjonov Oʻzbekiston vrachlar assotsiatsiyasining stipendiyasi sohibi boʻldi. Qolaversa, Toshkent tibbiyot akademiyasida boʻlib oʻtgan “Tibbiyot mohirlari” amaliy koʻnikmalar boʻyicha II-xalqaro talabalar fan olimpiadasida 15 ta jamoa orasida talabalarimiz 2-oʻrinni egalladilar. Talabalarimizning barcha gʻalabalari ulardanda ziyod bizni quvontiradi.
Shuningdek, professor-oʻqituvchilarimizning4 nafari fan doktori(DcS), 25 nafari esa fan nomzodligiga(PhD) himoyalarini muvofaqqiyatli amalga oshirdilar. Qolaversa, Oʻzbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yilligi munosabati bilan Andijon davlat tibbiyot institutining 8 nafar xodimlari “Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligi” esdalik nishoni bilan taqdirlangani bizga yana bir quvonch ulashdi.
Qadrli ustozlar va oʻgʻil-qizlarim, Bosh qomusimizning har bir moddasi xalq manfaati uchun xizmat qiladi. Unda barchamizning huquq va burchlarimiz aks etgan. Shu boisdan ushbu sanani katta tantana sifatida nishonlaymiz. Barchangizni yana bir bor, Oʻzbekiston Reaspublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yilligi bilan qutlayman! Oilangizga tinchlik-hotirjamlik tilayman. Tinchligimiz abadiy boʻlsin!

Hello, the staff of our institute, teachers and students!
I sincerely congratulate you on the occasion of the 30th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
The political, legal and socio-economic image of our society over the past period, the outlook of our people has completely changed, especially because every employee, mentor, students of our institute make a worthy contribution to the development of our country, testify to the vitality and enormous potential of our headgear. Relying on this huge potential, we are selflessly working to create a prosperous Uzbekistan.
Every time I talk to students, I am pleased with their enthusiasm, enthusiasm, new projects. I will make creating opportunities our main goal, as well as encouraging them. Therefore, it is natural that each of their aspirations contributes to the development of Uzbekistan.
During the current 2022, the number of holders of nominal scholarships of the Republic of Uzbekistan, winners of international scientific Olympiads, republican and international competitions is growing among our students. We always support all their efforts and aspirations. Recently, Kamolakhon Rakhimova, a 3rd-year master’s student of obstetrics and gynecology, became the owner of the State Prize named after Zulfiya in the field of science. We hope that our student will win the republican stage and start the new year with good news. Nasibillo Urmanjonov, a student of the Faculty of Medicine, became the owner of a scholarship of the Association of Doctors of Uzbekistan. In addition, at the II International Student Scientific Olympiad on practical skills “masters of medicine”, held at the Tashkent Medical Academy, our students took 2nd place among 15 teams. All the victories of our students please us more than them.
In addition, 4 of our professors have received a doctorate (DCS), and 25 have defended a doctorate (PhD). In addition, another joy for us was that in connection with the 30th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, 8 employees of the Andijan State Medical Institute were awarded a commemorative badge “30th anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan”.
Dear teachers and my sons and daughters, every item of our headgear serves for the benefit of the people. It reflects the rights and obligations of all of us. Therefore, we celebrate this date as a big holiday. I once again congratulate all of you on the 30th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan! I wish your family peace and tranquility. May our world be eternal!