DOKTORANTURA VA TAYANCH DOKTORANTURAGA KIRISH IMTIHONLARI BO‘LIB O’TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
DOKTORANTURA VA TAYANCH DOKTORANTURAGA KIRISH IMTIHONLARI BO‘LIB O’TDI
19:38 19.12.2022
Andijon davlat tibbiyot institutining Ilmiy Kengashlar zalida  19-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar  Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi  “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi  304-sonli qarori hamda O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining 2022-yil 11-noyabrdagi 01-10/6655-sonli xatiga  muvofiq xorijiy tillardan milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikatni taqdim etgan talabgorlar uchun Doktorantura va Tayanch doktoranturaga Mutaxassislik fanlari bo‘yicha kirish imtihonlari o‘tkazildi.
Imtihon jarayonlarida institut rektori M.Madazimov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar prorektori K.Salohiddinov, Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish boʻlimi rahbari S.Asqarov ishtirok etdi. Xolislar ishtirokida maxsus imtihon konvertlari ochilgandan so’ng, talabgorlar savollarga javob berishni boshladilar va bu jarayon online translyatsiya qilindi.

ENTRANCE EXAMS TO DOCTORAL STUDIES AND BASIC DOCTORAL STUDIES WERE HELD – Andijan State Medical Institute
ENTRANCE EXAMS TO DOCTORAL STUDIES AND BASIC DOCTORAL STUDIES WERE HELD
19:38 19.12.2022
In pursuance of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 22, 2017 No. 304 “On measures to further improve the system of postgraduate education” and in accordance with the letter of the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan dated November 11, 2022 No. 01-10 / 6655, on December 19 in the Conference Hall of AndijanState Medical Institute entrance examinations for doctoral studies and basic doctoral studies were held for applicants who presented a national or equivalent international certificate in foreign languages.
Rector of the Institute M. Madazimov, Vice-Rector for Research and Innovation K. Salokhiddinov, Head of the Anti-Corruption and Compliance Control System Department S. Askarov took part in the examination process. After the special examination envelopes were opened, the candidates began to answer questions, and this process was broadcast online.