Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari o’rtasida «Zakovat» intellektual o’yini bo’yicha «Rektor kubogi-2022» turniri o’z nihoyasiga yetdi. Uning yakuniy bosqichida Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi A.Abduhalimov, O’zbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlang’ich tashkiloti yetakchisi H.Qo’chqorov, Stomatologiya fakulteti dekan o’rinbosari X.Mahmudov va institutning «Zakovat» intellektual klubi koordinatori Sh.Abduraxmonov ishtirok etdilar.
Ushbu turnirning yakuniy o’yini ko’tarinki kayfiyatda bo’lib o’tdi. Dastlab, 3-o’rin uchun bahsda «Optimist» hamda «Million ilinjida» jamoalari o’zaro bellashdilar va yakunda «Million ilinjida» jamoasi raqiblarini 2:0 hisobida mag’lub etdi hamda turnirni 3-o’rin bilan yakunladi.
Final o’yinida esa «Dream team» hamda «Dominant» jamoalari o’zaro chempionlik uchun kurash olib bordilar. Teng kurashlar ostida kechgan bahsda «Dominant» jamoasi raqiblarini 2:1 hisobida mag’lub etgan holda ikkinchi marotaba ham turnirning g’olibiga aylandi.
Tantanali taqdirlash marosimida jamoalar va ularning a’zolari, yakkalik nominatsiyalar g’oliblari institut ma’muriyati tomonidan diplom, pul mukofotlari, g’oliblikni qo’lga kiritgan «Dominant» jamosiga esa maxsus kubok topshirildi. Ular quyidagicha:
1-o’rinni egallagan «Dominant» jamoasining har bir a’zosi 3 million so’m;
2-o’rinni egallagan «Dream team» jamoasining har bir a’zosi 2 million so’m;
3-o’rinni egallagan «Million ilinjida» jamoasining har bir a’zosi 1 million 500 ming so’m;
4-o’rinni egallagan «Optimist» jamoasining har bir a’zosi 1 million so’m;
«Eng bilimdon talaba yigit» nominatsiyasi g’olibi – Azamatjon Shokirov 500 000 so’m;
«Eng bilimdon talaba qiz» nominatsiyasi g’olibasi- Xushnoza Rahimova 500 000 so’m miqdordagi pul mukofotlari bilan taqdirlandilar.
Barcha g’olib va sovrindorlarni mazkur g’alaba bilan tabriklab, ularning o’qish va ishlarida omad tilab qolamiz. Eslatib o’tamiz, institutimizda «Zakovat» intellektual o’yinlari bo’yicha turnirlar yangi yildan davom etadi.

The “Rector’s Cup-2022” tournament among the students of Andijan State Medical Institute on the intellectual game “Zakovat” has come to an end. At its final stage, the head of the Department of Work with Youth, Spirituality and Enlightenment A. Abduhalimov, the leader of the primary organization of the Institute of the Youth Union of Uzbekistan H. Kochkorov, the Deputy Dean of the Faculty of Dentistry H. Mahmudov and the coordinator of the intellectual club “Zakovat” of the institute Sh. Abdurakhmanov participated in the event.
The final match of this tournament was held in high spirits. Initially, the teams “Optimist” and “Million Ilinjida” competed for the 3rd place, and in the end, the team “Million Ilinjida” defeated their opponents with a score of 2:0 and finished the tournament winning the 3rd place.
In the final match, the teams”Dream team” and “Dominant” fought for the championship. The team “Dominant” became the winner of the tournament for the second time after defeating their rivals with a score of 2:1 in a match that took place under equal conditions.
At the awarding ceremony, the teams and their members, the winners of individual nominations were awarded diplomas, cash prizes, and a special trophy was awarded to the winning team “Dominant”. They are as follows:
3 million soums for each member of the team “Dominant” who won the 1st place;
2 million soums for each member of the team “Dream team” who won the 2nd place;
1 million 500 thousand soums for each member of the team “Million Ilinjida” who took the 3rd place;
1 million soums for each member of the team”Optimist” who took the 4th place;
The winner of the nomination “The most knowledgeable student” – Azamatjon Shokirov awarded 500,000 soums;
Khushnoza Rahimova, the winner of the nomination “The Most Knowledgeable Student Girl” , was awarded with cash prize in the amount of 500,000 soums.
We congratulate all the winners and prize-winners on this victory and wish them success in their studies and work. We would like to remind you that the “Zakovat” intellectual game tournaments in our institute will continue from the new year.