1. Klinikada ishlovchi xodimlarning oylik ish haqini toʻlash “Shoshilinch (toʻliq byudjet hisobidan)”, “Pullik xizmat (byudjetdan tashqari topilgan mablag’lar hisobidan)” va “Tibbiy sugʻurta (Davlat tibbiy sug’urta agentligi mablag’lari hisobidan)” tizimlari orqali amalga oshiriladi. 2022-yil dekabr oyi uchun oylik ish haqlari “shoshilinch” va “pullik xizmat” tizimida ishlovchi xodimlarga toʻliq hisob-kitob qilingan va belgilangan muddatlarda toʻlab berilgan.
1. ADTI klinikasi 2022-yil 1-oktabrdan imtiyozli davolangan bemorlar uchun har bir davolangan bemorlar hisobidan oyma oy Davlat tibbiy sugʻurta Agentligi tomonidan moliyalashtirilishi belgilangan va davolab chiqarilgan bemorlar soniga qarab oylik ish haqi hisoblanadi. Hozirda dekabr oyida davolangan bemorlarning hujjatlari sugʻurta agentligiga “medrefer.uz” dasturi orqali yuborilgan. Davolanish uchun sarf qilingan mablagʻlar sugʻurta agentligi tomonidan tasdiqlanib, moliyalashtirilgandan soʻng xodimlarga oylik ish haqlari toʻlab beriladi.
1. “Tibbiy sugʻurta” tizimida ishlovchi xodimlarga oylik ish haqini toʻlashning yangi tartibi 2022-yil oktabr oydan joriy etilishi toʻg’risida 2022-yil yanvar oyida yozma ravishda ogohlantirilgan.

OFFICIAL ANNOUNCEMENT ON THE MESSAGE IN SOCIAL NETWORK ABOUT DECEMBER SALARY DELAY TO THE EMPLOYEES OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE’S CLINIC – Andijan State Medical Institute
OFFICIAL ANNOUNCEMENT ON THE MESSAGE IN SOCIAL NETWORK ABOUT DECEMBER SALARY DELAY TO THE EMPLOYEES OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE’S CLINIC
17:33 24.01.2023
The administration of Andijan State Medical Institute’s clinical hospital replies the following about the claim received on the “BASTION” Telegram channel:
1. Payment of the monthly salary to the employees working in the clinical hospital is carried out through the systems “Urgent (totally from budget)”, “Paid service (from the funds outside the budget)” and “Medical insurance (from the funds of the State Medical Insurance Agency)”. December 2022 monthly salary have been fully calculated and paid on time to the employees working in the “urgent” and “paid service” systems.
2. From October 1, 2022, ADTI clinic has been financed by the State Medical Insurance Agency at the expense of each treated patient, and the monthly salary will be based on the number of patients treated. Currently, documents of patients treated in December have been sent to the Insurance Agency through the “medrefer.uz” program. After the medical expenses will be approved and financed by the Insurance Agency, the employees will be paid monthly salaries.
1. In January 2022, the employees working in the “Medical Insurance” system have been informed in written form about the new procedure for the payment of monthly salaries from October 2022.