Institutimizning adabiyot va badiiy o‘qishga qiziqishi baland bo‘lgan talaba-yoshlari, sizlar uchun ajoyib yangilik tayyorladik.
Sizlarni O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi hamda Andijon davlat tibbiyot instituti hamkorligida buyuk bobokalonlarimiz Alisher Navoiy hamda Zahiriddin Muhammad Boburning tavallud kunlariga bag‘ishlab o‘tkazilayotgan “Ikki buyuk daho” nomli g‘azalxonlik chellenjida ishtirok etishga taklif etamiz.
Chellenj shartlari juda oddiy. Buning uchun siz Alisher Navoiy yoki Zahiriddin Muhammad Bobur qalamiga mansub, o‘zingiz tanlagan g‘azalni ifodali ijro etgan holda video tasvirga tushirasiz hamda uni @adtitanlovbot orqali bizga yuborasiz.
Hakamlar hay’ati tomonidan saralangan video materiallar institutimizning rasmiy ADTI.uz Telegram kanali hamda O‘zbekiston sog‘liqni saqlash xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashining rasmiy Telegram va Facebook sahifalarida berib boriladi.
Tanlov yakunida 3 nafar eng yaxshi g‘azal ijrochilari O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi tomonidan taqdirlanadi.
Eslatib o‘tamiz, chellenjga ijodiy ishlaringizni qabul qilishning so‘nggi kuni: 2023-yil 9-fevral.
Ma’lumot uchun, hakamlar hay’ati tomonidan baholashda videoning sifati, ijroning tiniqligi va aniqligiga alohida e’tibor beriladi. Saralashdan o‘tmagan video materiallar yuzasidan ma’lumot berilmaydi.

We have prepared great news for the students of our institute who are interested in literature and art studies.
We invite you to participate in the gazal challenge called “Two great geniuses” dedicated to the birthdays of our great ancestors Alisher Navoi and Zahiriddin Muhammad Babur organized in cooperation with the Republican Council of the Health Workers Union of the Republic of Uzbekistan and Andijan State Medical Institute.
The challenge conditions are very simple. To do this, you should record a video of your performance reciting a gazal written by Alisher Navoi or Zahiriddin Muhammad Babur, and send it to us via @adtitanlovbot.
The video materials selected by the jury will be posted on the official Telegram channel of our institute ADTI.uz and on the official Telegram and Facebook pages of the Republican Council of the Trade Union of Health Workers of Uzbekistan.
At the end of the competition, 3 best performers of gazals will be awarded by the Republican Council of the Health Workers Union of the Republic of Uzbekistan.
We remind you that the last day to accept your creative works for the challenge is February 9, 2023.
For information, during evaluation process by the jury, special attention is paid to the quality of the video, the clarity and accuracy of the performance. Information regarding unqualified video materials will not be provided.