PAXTAOBOD TTBga QARASHLI MADANIYAT BO‘LIMIDA CHUQURLASHTIRILGAN TIBBIY KO‘RIK O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
PAXTAOBOD TTBga QARASHLI MADANIYAT BO‘LIMIDA CHUQURLASHTIRILGAN TIBBIY KO‘RIK O‘TKAZILDI
21:49 08.02.2023
Bugun, 8-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutining malakali mutaxassislari tomonidan  navbatdagi tibbiy ko‘rik Paxtaobod tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli Madaniyat bo‘limida chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rik tashkil qilindi.
Ushbu tadbirda institutning 14 turdagi mutahassisliklardan iborat 18 nafar hodimlari ishtirok etishib,  salomatligi bo‘yicha 3–4-guruhlarga kiritilgan 280 nafar aholisi chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi. Ko‘ruvlar davomida 8 nafar bemor uy sharoitida tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi, 82 ta bemor ambulator sharoitda davolanishga, 4 nafar bemorga viloyat davolash muassalariga yo‘llanmalar berildi. 45 nafar bemorlarga bepul dori-darmonlar berildi.
Shuningdek, bemorlarga kerakli maslahat va tibbiy xizmatlar ko‘rsatildi.Tibbiy tekshiruvlarda 89 ta UTT va 78 ta EKG va 90 ta laborator tekshiruvlari o‘tkazilib, natijalari bo‘yicha mutaxassislar maslahati berildi.

SCRUPULOUS MEDICAL EXAMINATION WAS CARRIED OUT IN THE BUILDING OF CULTURE CENTRE OF PAKHTAABAD – Andijan State Medical Institute
SCRUPULOUS MEDICAL EXAMINATION WAS CARRIED OUT IN THE BUILDING OF CULTURE CENTRE OF PAKHTAABAD
21:49 08.02.2023
On February 8, qualified specialists of Andijan State Medical Institute organized a scrupulous medical examination at Culture Centre of Pakhtaabad Regional Medical Association.
18 employees of the institute, among them 14 types of specialties, took part in this event. 280 local patients, mostly the 3rd-4th groups in terms of health, have been examined in a thorough way. During the inspections, 8 patients were undergone medical examination at their homes, 82 patients were treated in local family polyclinic, 4 patients were directed to regional hospitals, 45 patients were given free medicines.
Patients were also provided with necessary advice and medical services: 89 UTT and 78 ECG as well as 90 laboratory tests were conducted during medical examinations. Expert advice was given on the results of medical examination.