Kino – boshqa sanʼat turlari orasidan insonlarning hayoti, ichki kechinmalari, haqiqatlarini tomoshabinga yetkazib bera olishi bilan ajralib turadi. Unda siz aktyorlar tomonidan jonlantirilgan voqealar, kimningdir qismati orqali o‘z hayotingizdagi ayrim xatolarni ko‘rishingiz va aynan shu xatoni to‘g‘rilash yoki uni qilmaslik imkoniyatiga ega bo‘lasiz.
Bugun, Andijon davlat tibbiyot institutining 500 nafar talabalari ana shunday ijod namunasini ko‘rish maqsadida shahrimizda joylashgan Yoshlar markazida bo‘ldilar. Mazkur manzilda O‘zbekiston Davlat xavfsizlik xizmati va Mudofaa vazirligi buyurtmasiga asosan Kinematografiya agentligi va Favqulodda vaziyatlar vazirligi hamkorligida “Dilshoh-media” studiyasi tomonidan suratga olingan “Ayol qismati” kino filmining namoyishi bo‘lib o‘tdi.
“Mehr” operatsiyasi doirasida suratga olingan ushbu filmda bir ayolning ayanchli qismati, azob-uqubatlari, vatan sog‘inchi kabi tuyg‘ulari Sojida obrazi orqali yaqqol ifodalab berilgan. Tomoshabinlar ushbu filmdan maʼnaviy ozuqa oldilar.

Cinema proved to be different from other art forms by the ability to express people’s lives, internal experiences and reality. Within the movie, you will have the opportunity to see some mistakes in your life through the events performed by actors, someone’s fate as well as to correct this mistake or avoid it.
Today 500 students of Andijan State Medical Institute visited the Youth Center in our city to watch such an example of creativity. The film “Woman’s Fate” shot by “Dilshoh-media” studio in cooperation with the Cinematography Agency and the Ministry of Emergency Situations was on the screen today.
Sad fate, sufferings and feelings of homesickness of a woman are clearly expressed through the image of Sojida in this movie which was shot as part of the “Kindness” stream. Watching this film, the audience experienced spiritual excitement.