Bugun, 7-mart kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimovning Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i S.Хadjaliyeva hamda Stomatologiya fakulteti dekani T.Аbakirov bilan onlayn uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i F.Rasulov, Andijon jamoat salomatligi texnikumi direktori M.Buvabekov, 2-Namangan 2-tibbiyot kolleji direktori R.Muxitdinov ham ishtirok etdilar.
Unda dastlab, qo‘shma ta’lim dasturi bo‘yicha tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashilganligi, ularning akademik o‘zlashtirishlari, yashash sharoitlari bo‘yicha suhbatlashildi.
Shuningdek, ikkala oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqish maqsadida Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti tibbiyot kolleji va Andijondagi bir qancha texnikum va kollejlar bilan o‘zaro qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Undan tashqari, Andijon davlat tibbiyot instituti professor-o‘qituvchilarining Dog‘iston davlat tibbiyot universitetida (DDTU) malaka oshirishlari uchun mavjud imkoniyatlar bo‘yicha fikr almashildi.
Yakunda, Andijonning bir qancha texnikum va kollejlari bilan DDTU tibbiyot kollejining Stomatologiya, Akusher-ginekologiya, Hamshiralik ishi yo‘nalishlarida qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yishni o‘rganish yuzasidan mart oyida kollej va texnikum direktorlari hamda institut prorektorlaridan iborat delegatsiyaning DDTU ga tashrifi rejalashtirildi.

AN ONLINE MEETING WAS HELD ON RAISING COOPERATION TO A NEW LEVEL WITH DAGESTAN STATE MEDICAL UNIVERSITY
19:53 07.03.2023
Today, on March 7, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov had an online meeting with the head of the International Relations Department of Dagestan State Medical University S. Khadjalieva and the dean of the Faculty of Dentistry T. Abakirov.
The vice-rector for educational affairs of the institute B. Abdullajonov, the head of the international cooperation department F. Rasulov, the director of the Andijan public health technicum M. Buvabekov, the director of the 2nd Namangan medical college R. Mukhitdinov also took part in the meeting.
First, the issues as meeting with Uzbek students studying under the joint education program, their academic achievements, and living conditions were discussed.
Also, in order to bring the mutual cooperation between the two higher educational institutions to a new level the issues of establishing mutual educational programs with the Medical College of Dagestan State Medical University and several technicums and colleges in Andijan were discussed.
In addition, there was an exchange of views on the available opportunities for the professors and teachers of Andijan State Medical Institute to improve their experiences at Dagestan State Medical University (DDTU).
Finally, a visit to DSMU was planned for a delegation consisting of college and technicum directors of Andijan and institute vice-rectors to study the establishment opportunities for joint educational programs in the fields of Stomatology, Obstetrics, Gynecology, and Nursing.