“KORRUPSIYAGA MUROSASIZ MUNOSABATDA BO‘LAYLIK” MAVZUSIDA PROFILAKTIK SUHBATLAR O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
“KORRUPSIYAGA MUROSASIZ MUNOSABATDA BO‘LAYLIK” MAVZUSIDA PROFILAKTIK SUHBATLAR O‘TKAZILDI
11:18 13.03.2023
Andijon davlat tibbiyot instituti Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan  Dermatovenerologiya  kafedrasi  professor-o‘qituvchilari va talabalari  ishtirokida  profilaktik  suhbatlar  tashkil qilindi.
Tadbir ishtirokchilariga  O‘zbekiston  Respublikasi Prezidentining  2021-yil  6-iyuldagi “Korrupsiyaga qarshi  murosasiz munosabatda  bo‘lish  muhitini  yaratish,  davlat  va jamiyat  boshqaruvida  korrupsiyaviy  omillarni  keskin  kamaytirish va  bunda  jamoatchilik  ishtirokini  kengaytirish  chora-tadbirlari  to‘g‘risida”gi PF-6257 Farmoni   mazmun  mohiyati, korrupsiyaga qarshi kurashishdagi  vazifalar,  amalga oshirilayotgan ishlar yoritib  berildi. Taʼlim  tizimini “Korrupsiyasiz sohaga” aylantirish loyihasini  amalga  oshirishda  barcha  professor-o‘qituvchilar,  talaba-yoshlar  faol  ishtirok  etishi  kerakligi  aytib  o‘tildi.
Shuningdek, tadbir davomida noqonuniy harakatlarga  yoʻl qoʻymaslik, korrupsiyaga  qarshi kurashish  barchaning  vazifasi va unga  birgalikda  kurashish  muhimligi taʼkidlab oʻtildi.
Shundan so‘ng, talabalar tomonidan berilgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javoblar berildi.

Anti-Corruption and Compliance Control System Management Department of Andijan State Medical Institute organized preventive talks with the participation of professors and students of the Department of Dermatovenerology.
The participants of the event were explained the meaning of the decree PD-6257 of the President of the Republic of Uzbekistan dated July 6, 2021 “On measures to create an environment of zero-tolerance against corruption, sharply reduce corrupt factors in state and community management, and expand public participation” as well as the tasks in the fight against corruption were given and the ongoing work was discussed. It was mentioned that all professors, teachers, students and young people should actively participate in the implementation of the project of turning the educational system into a “corruption-free sphere”.
It was also emphasized during the event that it is everyone’s duty to prevent illegal activities, to fight against corruption, and the importance of fighting it together.