TALABALAR TURAR JOYIDA YIG‘ILISH TASHKIL QILINDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot institutining Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Salohiddinov talabalar turar joylarida bo‘lib, fakultetlarning dekan o‘rinbosarlari tyutorlar va talabalar ishtirokida yig‘ilish o‘tkazdi.
Unda talabalarni darslarda o‘z vaqtida ishtirok etishlari va darsdan so‘ng bo‘sh vaqtlarini to‘garak mashg‘ulotlari hamda kitob o‘qish orqali mazmunli o‘tkazish yuzasidan tavsiyalar berildi. Internet tarmog‘idan foydalanishda ehtiyot bo‘lish, turli yot g‘oyalar taʼsiriga tushib qolmaslik, ijtimoiy tarmoqlardan besamar foydalanish natijasida ko‘p vaqtini besamar ketkazmasliklari haqida ogohlantirdi.
Shuningdek, talabalar turar joyida odob-axloq qoidalariga rioya qilish, bir birlari bilan o‘zaro hurmatda munosabatda bo‘lish, yashash xonalari va talabalar turar joyini ozoda saqlash masalalariga ham alohida to‘xtalib o‘tildi.
Talabalarni doimiy tarzda nazorat qilish va bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga ko‘maklashish yuzasidan tyutorlarga topshiriqlar berildi.

S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work of Andijan State Medical Institute, visited the students’ hostel and held a meeting with the participation of the deputy deans of the faculties, tutors and students.
Students were recommended not to miss as well as not to be late for classes and spend their free time meaningfully through club activities and reading books. He warned them to be careful when using Internet, not to fall under the influence of various foreign ideas, and not to spend a lot of time inefficiently surfing in social networks.
Issues of following etiquette rules in the student’s campus, treating each other with mutual respect, keeping the living rooms and hostel building and area in a tidy condition were also discussed during the meeting.
Tutors were given the tasks to monitor students constantly and help them to organize their free time with sense.