Ma’lumki, joriy yilning 15-martidan 15-apreliga qadar viloyatimizda “Yoshlar va madaniyat” oyligi o‘tkazilmoqda. Mazkur oylik doirasida Andijon davlat tibbiyot institutida “Konstitutsiya – kelajagimiz poydevori” shiori ostida “Rektor kubogi” uchun “Zakovat” intellektual oʻyini tashkil qilindi.
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov ishtirok etib, yangilanayotgan Konstitutsiyamizga kiritilayotgan o‘zgarish va qo‘shimchalar haqida batafsil ma’lumot berdi va barcha yoshlarni Referendum jarayonlarida faol etishga chaqirdi.
Shundan so‘ng, institutning “Zakovat” intellektual klubi koordinatori Sh.Abduraxmonov tomonidan olib borilgan o‘yinda institutimiz talablaridan tashkil topgan 30 ga yaqin jamoalar ishtirok etdilar. Ularga mantiqiy, faktga oid, bundan tashqari yangilanayotgan Konstitutsiyamizdagi oʻzgartirish va qoʻshimchalarga doir 20 ta savol berildi.
1-oʻrinni «Avangard» jamoasi;
2-oʻrinni «Bobur Shokirov» jamoasi;
3-oʻrinni «Universe» jamoasi egalladi.
Gʻolib va sovrindor jamoalar institut rahbariyati tomonidan diplom bilan taqdirlandilar. 1-o‘rin sohibi bo‘lgan «Avangard» jamoasiga «Rektor kubogi» topshirildi.

It is known that this year from March 15 till April 15 the month of “Youth and Culture” is being held in our region. As part of this procedure the intellectual game “Zakovat” for the “Rector’s Cup” was organized in Andijan State Medical Institute under the slogan “Constitution is the basis of our future”.
S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs, took part in the contest and gave detailed information about the changes and additions to our updated Constitution and called on all young people to be active in the Referendum process.
Then about 30 teams, formed according to the requirements of our institute, took part in the game conducted by Sh. Abdurakhmanov, the coordinator of the “Zakovat” intellectual club of the institute. They were asked 20 logical, factual questions, as well as amendments and additions to our updated Constitution.
“Avangard” team won the 1st place;
“Babur Shokirov” team won the 2nd place:;
“Universe” team won the 3rd place.
The winners and were awarded by diplomas by the administration of our institute. The “Rector’s Cup” was awarded to the “Avangard” team, which won the 1st place.