O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Sh.Mirziyoyev rahbarligida 2022-yil 4-mart kuni «Oliy taʼlim muassasalari talabalari bandligini taʼminlash bo‘yicha ustuvor vazifalari» mavzusida o‘tkazilgan videoselektorda berilgan topshiriqlar ijrosini taʼminlash bo‘yicha institutda tahsil olayotgan talabalarni bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish va o‘qishdan ajralmagan holda qo‘shimcha daromad topishlari uchun talabalar orasida ingliz va nemis tillari hamda fundamental fanlardan yuqori bilimga ega bo‘lib, boshqa talabalarga qo‘shimcha bilim berish maqsadida o‘zlarining o‘quv kurslarini tashkil etib, institut rahbariyati tomonidan ajratib berilgan o‘quv xonalarida faoliyat olib borilmoqda.
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov mazkur o‘quv kurslarida o‘z bilimlarini tengdoshlari bilan o‘rtoqlashib kelayotgan talabalar bilan suhbatlashdi. Unda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Karyera markazi bo‘limi boshlig‘i A.Soliyev, institutning Profilaktika inspektori J.Xo‘jayev hamda Andijon shahar IIB xodimlari ishtirok etdilar.
Suhbat davomida talabalarning olib borayotgan faoliyatidagi erishgan yutuqlari, kamchiliklar hamda takliflari o‘rganildi. Samimiy muloqot tarzida o‘tgan suhbatda o‘quv kurslarining muvaffaqiyatlari tahlil qilinib, kelgusida amalga oshiriladigan ishlar belgilab olindi.

A MEETING OF RECTOR AND THE STUDENTS WHO ORGANIZED SUBJECT COURSES IN THE INSTITUTE WAS HELD – Andijan State Medical Institute
A MEETING OF RECTOR AND THE STUDENTS WHO ORGANIZED SUBJECT COURSES IN THE INSTITUTE WAS HELD
14:15 06.04.2023
On ensuring the fulfillment of the given tasks, the video selector under the leadership of the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev on the topic “Priority tasks for ensuring the employment of students of higher educational institutions” as well as “spending meaningfully their free time” was carried out on March 4, 2022. The students of higher institutions were given an opportunity to earn additional income simultaneously with their study. The students who have good knowledge of English and German languages as well as basic sciences organized their own training courses in order to share their subject knowledge with other students. Additional classes are carried out in classrooms allocated by the management of the institute.
Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov talked with the students who teach in these training courses. S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs, A. Soliyev, the head of the Career Center department, J. Khojayev, our institute crime-prevention inspector and Andijan city militia department employees were present at the meeting.
During the conversation the advantages, disadvantages as well as suggestions of the students-teachers were discussed. During the conversation, which took place in the style of a sincere dialogue, educational achievements were analyzed, future work plans were determined.