Avval xabar berganimizdek, Oliy taʼlim muassasalari talabalari o‘rtasida “Yil talabasi-2022” respublika ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tgan edi.
Joriy yilning 7-aprel kuni Toshkent shahrida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tizimida o‘tkazilgan tanlovlar g‘olib va sovrindorlarini tantanali taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Unda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Komiljon Karimov ishtirok etib, barcha tanlovlar g‘olib va sovrindorlarini tabrikladi.
“Yil talabasi-2022” respublika ko‘rik-tanlovi Andijon davlat tibbiyot instituti Davolash fakulteti talabasi Shoxabbos Salomov ham ishtirok etib, tanlovning “O‘z mutaxassisligi bo‘yicha eng bilimdon talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha 1-o‘rin sohibi bo‘ldi va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining esdalik va qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Andijon davlat tibbiyot instituti jamoasi nomidan Shoxabbos Salomovni ushbu yutuq bilan samimiy qutlab, ilm yo‘lida muvaffaqiyatlar tilaymiz!

As we reported earlier, the republican competition “Student of the Year-2022” was held among students of higher educational institutions.
On April 7 of this year, awarding ceremony of the winners and prize-winners of the competitions held under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation was held in Tashkent.
First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Komiljon Karimov took part in it and congratulated the winners and prize-winners of all competitions.
Shohabbos Salomov, a student of the Faculty of General Medicine of Andijan State Medical Institute, took part in the competition”Student of the Year-2022″ and won the 1st place in the nomination “The most knowledgeable student in his specialty” and was awarded with souvenirs and valuable gifts from the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.
On behalf of the team of Andijan State Medical Institute, we sincerely congratulate Shohabbos Salomov on this achievement and wish him success in the path of science!