Joriy yilning 7–8-aprel kunlari Toshkent davlat stomatologiya institutida “Tibbiyot va innovatsiyalar” shiori ostida tibbiyot oliy taʼlim muassasalari o‘rtasida xalqaro fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi. Unda Rossiya, Qozog‘iston, Qirg‘iziston,Tojikiston hamda respublikamizdan jami 18 ta tibbiyot oliy taʼlim muassasalari jamoalari tarkibida 200 dan ortiq talabalari ishtirok etdilar.
Ushbu xalqaro olimpiadada Andijon davlat tibbiyot institutining 9 nafar iqtidorli talabalari ham munosib ishtirok etdilar va quyidagi natijalarga erishdilar:
Rustamjon Qobiljonov – “Yuz-jag‘ jarrohligi, xirurgik stomatologiya, travmatologiya” yo‘nalishining mutlaq g‘olibi;
Shoxjahon Abduraxmonov – “Lotin tili va tibbiyot terminologiyasi” yo‘nalishi bo‘yicha 2-o‘rin;
Bekzodbek Madaminov – “Fiziologiya, patologik fiziologiya va patologik anatomiya yo‘nalishi” bo‘yicha 2-o‘rin;
Fazliddin Qutbiddinov – “Bolalar stomatologiyasi” yo‘nalishi bo‘yicha 2-o‘rin;
Abdulaziz Dilmurodov – “Terapevtik stomatologiya” yo‘nalishi bo‘yicha 3-o‘rin;
Javohir Abdullayev – “Ortopedik stomatologiya” yo‘nalishi bo‘yicha 3-o‘rin;
Shuningdek, Mohira Jamoliddinova, Oliyaxon Rafiyeva, Muhammadmaʼruf Valiyev o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha “Kuchli bilim egasi” nominatsiyasini qo‘lga kiritdilar.
Mazkur tanlovda ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritgan barcha faol, intiluvchan, iqtidorli talabalarimizni samimiy qutlagan holda, kelgusidagi o‘qish va ilmiy faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilab qolamiz!

On April 7-8 of this year an international science Olympiad between higher medical educational institutions was held in Tashkent State Dental Institute under the slogan “Medicine and Innovations”. More than 200 students from 18 teams of Russia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan and our republic participated among the higher medical schools.
9 talented students of Andijan State Medical Institute took part in this international Olympiad and achieved the following results:
Rustamjon Kabiljanov – the absolute winner of the “Maxillo-maxillofacial surgery, surgical dentistry, traumatology” category;
Shokhjahon Abdurakhmanov – 2nd place in the category “Latin language and medical terminology”;
Bekzodbek Madaminov – 2nd place in “Physiology, pathological physiology and pathological anatomy”;
Fazliddin Qutbiddinov – 2nd place in the category “Children’s Dentistry”;
Abdulaziz Dilmurodov – 3rd place in the field of “Therapeutic Dentistry”;
Jawahir Abdullayev – 3rd place in the field of “Orthopedic dentistry”;
Also, Mahira Jamoliddinova, Oliyakhan Rafiyeva, Muhammadmaruf Valiyev won the nomination “Master of good knowledge” in their fields.
We sincerely congratulate all our active, aspiring, talented students who participated in this competition and won, and wish them great success in their future studies and academic activities!