Andijon  davlat  tibbiyot  instituti  Stomatologiya   fakultetining talabalari ishtirokida  “Professor-o‘qituvchilar va  talabalar  o‘rtasida sharaf   kodeksi” mavzusi  bo‘yicha  davra suhbati o‘tkazildi.
Unda Rektor  maslahatchisi  X.Zokirov, Yoshlar  masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy  ishlar  bo‘yicha  birinchi  prorektor S.Salohiddinov, institut  Profilaktika inspektori J.Xo‘jayev, Yoshlar masalalari maʼnaviy-maʼrifiy  ishlar  bo‘yicha  dekan o‘rinbosari X.Mahmudov, tyutorlar  va  talabalar ishtirok etdilar.
Tadbirda so‘z olganlar “Sharaf   kodeksi”,  kiyinish  madaniyati, odob-axloq hamda institut ichki tartib qoidalariga rioya qilish masalalari haqida so‘z yuritdilar.  Sog‘liqni  saqlash  vazirligining  88-sonli  Qaroriga  binoan  Andijon davlat tibbiyot instituti tomonidan  2022-yilda  chiqarilgan 160-buyrug‘i  bo‘yicha  maʼlumotlar berildi.
Shuningdek,  jinoyatchilikni  oldini  olish to‘g‘risida, ijtimoiy  tarmoqlardagi turli noto‘g‘ri maʼlumotlar tarqatuvchi kanallarga kirib,  ularning  taʼsiriga  tushib qolish holatlaridan  saqlanish haqida aytib o‘tdilar.
Yig‘ilish  so‘nggida darslarni  qoldirmaslik, fanlarni o‘z vaqtida o‘zlashtirish va o‘z ustida doimiy ishlab borish talabalarning o‘z oldilariga qo‘ygan maqsadlariga olib borishi haqida maslahatlar berildi.

“REGULATIONS ON THE CODE OF HONOR” WAS INTRODUCED TO THE STUDENTS OF THE FACULTY OF DENTISTRY – Andijan State Medical Institute
“REGULATIONS ON THE CODE OF HONOR” WAS INTRODUCED TO THE STUDENTS OF THE FACULTY OF DENTISTRY
22:30 11.04.2023
The Faculty of Stomatology of Andijan State Medical Institute organized a roundtable discussion on the topic “Code of honor between professors, teachers and students”.
Kh.Zokirov – rector’s adviser, S.Salohiddinov – first vice-rector for youth affairs and spiritual-educational work, J.Khojayev – crimes prevention inspector of the institute, Kh.Mahmudov – dean’s assistant on youth affairs for spiritual-educationalwork of Dentistry Faculty as well as tutors and students participated in the ceremony.
The participants of the meeting were informed on the Order № 160 issued by Andijan State Medical Institute in 2022 according to the Decision No. 88 of the Ministry of Health. Within the topic “Code of Honor” problems of dress code, etiquette and compliance with the internal rules of the institute were mentioned at the meeting.
They also talked about crime prevention: surfing in various channels that spread false information in social networks students should be careful in the influence of non-appropriate propaganda.
At the end of the meeting useful advice was given on constant attendance the classes, timely learning all the subjects and non-stop working on yourself which will result in achieving students’ goals.