Bahor fasli keldi deguncha, sayohatlar mavsumi ochilishni boshlaydi. Albatta, qahraton qishning sovuq kunlaridan so‘ng, kishilar bepoyon va betakror manzillarda dam olgisi keladi. Andijon davlat tibbiyot instituti ham bu masalaga befarq emas.
Joriy yilning, 12-aprel kuni ichki turizmni rivojlantirish maqsadida institutda Farg‘ona va Namangan viloyatlaridan kelib tahsil olayotgan talabalarning ota-onalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Ular bilan Yoshlar masalalari va maʼnaviy maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova uchrashdilar.
Unda ota-onalarga institutning o‘quv binolari, talabalar turar joylari, ularda talabalarimiz uchun yaratilgan sharoitlar haqida tanishtirildi. Shu bilan birga viloyatimizning diqqatga sazovor joylari, muqaddas qadamjolari haqida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, sayohatlar mavsumi boshlangan bir paytda viloyatimizning so‘lim, obod va betakror manzillarida oilalari bilan birga sayohatga kelishlari va go‘zalliklardan bahramand bo‘lishlari mumkinligi aytib o‘tildi.

MEETING WITH PARENTS DURING TRAVEL SEASON
As soon as spring arrives, the travel season begins to open. Of course, after the cold days of winter, people want to relax in unique destinations. Andijan State Medical Institute is also not indifferent to this issue.
On April 12 of this year, a meeting with parents of students from Fergana and Namangan regions was held at the institute in order to develop domestic tourism.
S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual education, and G. Kholmatova, the rector’s advisor for women and girls issues, met with them.
Parents were introduced to the institution’s educational buildings, student residences, and the conditions created for our students. At the same time, information was provided about the sights and holy places of our region.
It was also mentioned that at the beginning of the travel season, they can travel with their families and enjoy the beauty of the peaceful, prosperous and unique destinations of our region.