“Salomatlik – tuman boylik”-deydi, dono xalqimiz. Darhaqiqat, salomatlikni asrash va uni oldini olish muhim hisoblanadi. Ayni shu maqsadda, joriy yilning 14-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot institutining malakali mutaxassislari tomonidan navbatdagi tibbiy ko‘rik Asaka tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli 12-oilaviy poliklinikasida o‘tkazildi.
Unda institutning 14 nafar malakali mutaxassislari tomonidan “Axtachi”, “Devatagi”, “Obod”, “Otish” mahalla fuqarolar yig‘inlaridagi 405 nafar aholisi chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi. Ko‘riklar davomida “Ayollar daftari”ga kiritilgan 10 nafar nogironligi bo‘lgan fuqarolar tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilib, kerakli yordam hamda bepul dori-darmon bilan ta’minlandi.
Shuningdek, 7 nafar bemorlarga viloyat va 12 nafariga tuman tibbiyot birlashmasida davolanish uchun yo‘llanmalar berildi. Bemorlarga kerakli maslahat va tibbiy xizmatlar ko‘rsatildi. Tibbiy tekshiruvlarda 68 ta UTT va 52 ta EKG va 42 ta laborator tekshiruvlari o‘tkazilib, natijalari bo‘yicha mutaxassislar maslahati berildi.

A COMPREHENSIVE MEDICAL EXAMINATION HAS BEEN CARRIED OUT IN THE FAMILY POLYCLINIC No.12 IN ASAKA DISTRICT – Andijan State Medical Institute
A COMPREHENSIVE MEDICAL EXAMINATION HAS BEEN CARRIED OUT IN THE FAMILY POLYCLINIC No.12 IN ASAKA DISTRICT
16:07 14.04.2023
Our wise people say, “Health is wealth.” Indeed, it is important to protect health and prevent it. For this purpose, on April 14 of this year, qualified specialists from Andijan State Medical Institute conducted the next medical examination at the family polyclinic No.12 of Asaka district.
During the medical check up, 405 residents of the MCGs “Akhtachi”, “Devatagi”, “Obod”, “Otish” were given a comprehensive medical examination by 14 qualified specialists of the institute. 10 citizens with disabilities included in the “Women’s register” underwent medical examinations and were provided with necessary medical assistance and free medicines.
Also, 7 patients were given referrals for treatment at regional and 12 district medical associations. Necessary counseling and medical services were provided to the patients. 68 USI and 52 EKG and 42 laboratory tests were conducted during the medical examinations, and expert advice was given based on the results.