KOREYA MILLIY TRANSPORT UNIVERSITETI REKTORI BILAN QATOR HAMKORLIK MASALALARIGA BAG‘ISHLANGAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
KOREYA MILLIY TRANSPORT UNIVERSITETI REKTORI BILAN QATOR HAMKORLIK MASALALARIGA BAG‘ISHLANGAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI
14:21 25.04.2023
Andijon davlat tibbiyot instituti delegatsiyasi ayni kunlarda tibbiy ta’lim sohasida xalqaro hamkorlikni kengaytirish, tajriba almashish hamda xalq tabobatini rivojlantirish maqsadida Janubiy Koreyada xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Koreya milliy transport universiteti (KNUT) bilan qo‘shma ta’lim dasturi va innovatsion markaz ochish maqsadida universitet rektori, professor Yoon Seong-Jo va institutning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori K.Salaxiddinov ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida hamkorlik bo‘yicha kelishuv: xalqaro fakultet ochish, akademik va talaba almashinuvi, malaka oshirish kabi masalalarda suhbat o‘tkazildi.
Shuningdek, universitet hududidagi simulyatsion markaz, kutubxonalarning faoliyati, undagi imkoniyatlar bilan tanishildi va kelgusida institutimizdagi simulyatsiya markazi imkoniyatini yanada rivojlantirish maqsadlari qo‘yildi.

Delegation of Andijan State Medical Institute is currently on a business trip to South Korea in order to extend international cooperation in the field of medical education, exchange of experience and development of alternative medicine.
A meeting was held in order to open a joint educational program and innovation center with the Korea National University of Transport (KNUT) with the participation of professor Yoon Seong-Jo, the rector of the university and K. Salakhiddinov, the vice-rector of our Institute for Scientific Affairs and Innovation.
The agreement on cooperation between the two higher educational institutions, namely, opening of an international faculty, exchange of scientists and students, improvement of skills and other issues were discussed.
In addition, ability to conduct classes in the simulation center, libraries and their possibilities were introduced to the guests in the university territory; goals were set for further development of the possibility of the simulation center in our institute in the future.