Talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli va foydali mashg‘ulotlar bilan o‘tkazishlari uchun Andijon davlat tibbiyot institutida tizimli ishlar amalga oshirib kelinmoqda. Joriy yilning 27-aprel kuni institut Xotin-qizlar maslahat kengashi tomonidan talabalar turar joyida yashovchi talaba-qizlar bilan davra suhbati tashkil qilindi.
Unda so‘z olgan kengash raisi G.Xolmatova mamlakatimizda xotin-qizlarga qaratilayotgan e’tibor, ularni har jihatdan qo‘llab-quvvatlashga doir yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida so‘z yuritdi. Qolaversa, odob-axloq, kiyinish madaniyati kabi masalalarda ham kerakli tavsiyalarni berib o‘tdi.
Shuningdek, sog‘lom turmush tarzi, to‘g‘ri ovqatlanish hamda gigiyena qoidalariga rioya qilish kabi masalalarga alohida to‘xtalib, talaba-qizlarga foydali bo‘lgan maslahatlar berildi. Boisi ushbu qoidalarga amal qilish turli kasalliklarni oldini olish va immunitetni ko‘tarishga xizmat qiladi.
Davra suhbatidan so‘ng, institutda faoliyat yuritayotgan “Qizlarjon” klubini yanada kengaytirish, yangi to‘garaklarni qo‘shish yuzasidan, talabalarga yana qaysi hunar turlari qiziqligi ular bilan yakka tartibda uchrashish davomida o‘rganildi. Chevarchilik to‘garagida olib borilayotgan ishlar va qizlarning ish jarayonlari ko‘zdan kechirildi.

A ROUNDTABLE DISCUSSION WAS ORGANIZED WITH THE PARTICIPATION OF FEMALE STUDENTS – Andijan State Medical Institute
A ROUNDTABLE DISCUSSION WAS ORGANIZED WITH THE PARTICIPATION OF FEMALE STUDENTS
22:50 27.04.2023
In order for students to spend their free time with meaningful and useful activities, systematic work is being carried out at Andijan State Medical Institute. On April 27 of this year, the Women’s Advisory Council of the institute organized a roundtable discussion with students living in the student hostel.
G. Kholmatova, the chairman of the Women’s Advisory Council, spoke about the attention paid to women in our country and the conditions created to support them in every way. In addition, she gave the necessary recommendations on issues such as manners and dress code.
Also, the issues of healthy lifestyle, proper nutrition and compliance with the rules of hygiene were emphasized, and useful advice was given to the students. Therefore, following these rules will prevent various diseases and increase immunity.
After the roundtable discussion, in connection with the further expansion of the club “Kizlarjon” operating in the institute, adding new clubs, what other types of professions are interesting to the students were studied individually during the meeting . The activities of the garment circle and the working processes of the girls were reviewed.