ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI REKTORI ASAKALIK YOSHLAR BILAN UCHRASHDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoev rahbarligida 2023-yil 11-aprel kuni o‘tkazilgan selektor yig‘ilishida “Yoshlar balansi” asosida yoshlarni toifalarga ajratgan holda ular bilan individual ishlash bo‘yicha mas’ul vazirlik, idoralarni vertikal va gorizontal biriktirish tizimini yo‘lga qo‘yish vazifasi belgilangan.
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov doimiy tarzda Asaka tumanida istiqomat qiluvchi “Yoshlar balansi” asosida institut rektoriga biriktirilgan “qizil” toifadagi yoshlar bilan doimiy tarzda uchrashib, ularning muammolarini yechimiga ko‘mak berib kelmoqda.
Joriy yilning, 18-may kuni ham institut rektori tumanning Fayzibog‘ hamda Devatagi mahallalarida yashovchi yoshlar bilan uchrashdi. Xonadonlarda yoshlar va ularning ota-onalari bilan yoshlarning taʼlim va tarbiyasiga koʻmaklashish, boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning muammolarini oʻrganish va moddiy hamda ma’naviy qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan  suhbat bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, turli kasalliklar bezovta qilayotgan yoshlarning kasallik tarixlari o‘rganilib, ularni tekshirish va davolash yuzasidan kerakli tavsiyalar berildi. Batafsil tibbiy tekshiruv hamda muolajalar uchun institut klinikasi shifokorlariga biriktirildi. Yoshlarni qiynayotgan muammolar tinglanib, ularga ko‘mak berish uchun amalga oshiriladigan ishlar belgilab olindi.

At the selector meeting held on April 11, 2023 under the leadership of Sh.M. Mirziyoev, the President of the Republic of Uzbekistan, special ministry responsible for individual work with young people, divided them into categories on the basis of “Youth balance”, vertical and horizontal departments, the task of setting up the attachment system is set.
Rector of Andijan State Medical Institute, M. Madazimov, has had regular meetings with “red” category of young people living in Asaka district based on the “Youth balance” and assigned to the rector of our institute, and helped them to solve their problems.
This year, on May 18, the rector of the institute met with young people living in Faizibog and Devatagi locations of Asaka district. A conversation was held with young people and their parents which was aimed to helping young people in their education and training, meaningful organization of their free time, studying their problems and providing financial and moral support.
Also, medical histories of young people suffering from various diseases were studied and analyzed, necessary recommendations in connection with their examination and treatment were given. They were advised to consult the doctors of the institute’s clinic for a detailed medical examination and treatment. The problems of young people were taken into consideration and actions to be taken to help them were determined.