INSTITUT REKTORI QURILISH JARAYONLARI BILAN TANISHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Andijon viloyatiga tashrifi davomida 1949-yilda qurilgan markaziy ilmiy tekshirish binosini qayta qurish va jihozlash ko‘rsatmasi berilgan edi.
Shu asosda hozirda, ushbu binoda viloyat Qurilish boshqarmasi buyurtmasi asosida qurilish tashkiloti ish boshlab, binoning tuproq ishlari yakunlanib, yerto‘lasini betonlash hamda fundamentlar montaj ishlari amalga oshirilmoqda.
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov mazkur qurilish jarayonlari bilan tanishib, quruvchilar bilan suhbatlashdi va kerakli tavsiyalarni berdi.
Qolaversa, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 563-sonli qaroriga asosan Davlat sherikchilik asosida Talabalar turar joyi binosi hududida qurilgan 400 o‘rinli hamda hozirda qurilayotgan 400 o‘rinli TTJlar holati, ushbu manzillarda amalga oshirilayotgan obodonlashtirish va qurilish ishlari bilan tanishdi.
Shuningdek, institut Akademik litseyi hududida bo‘lib, u yerdagi isitish tizimining holati, taʼmirlash va obodonlashtirish ishlarini ko‘zdan kechirdi. Akademik litsey direktori hamda masʼullar bilan holatlar haqida suhbatlashib, kerakli tavsiyalar berildi.

RECTOR OF INSTITUTE WAS ACQUANTED WITH CONSTRUCTION PROCESSES
During the visit of the President of the Republic of Uzbekistan to Andijan region, instructions were given to reconstruct and equip the central scientific inspection building constructed in 1949.
Now, on the basis of the order of the Regional Construction Department, the construction organization has started work in this building, the ground work of the building is completed, the basement is concreted and the foundations are being installed.
Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov got acquainted with the construction processes, talked with the builders and gave the necessary recommendations.
In addition, according to the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 563, he got acquainted with the condition of 400-beds students’ hostel built in the territory of the Student Residence on the basis of state partnership as well as the 400-bed students’ hostel which is currently under construction, improvement of territory’s condition and construction works carried out at these sites.
Responsible persons of our institute visited the territory of the Academic Lyceum and inspected the state of the heating system, repairing and improvement processes there. The head of the academic lyceum and officials talked about the situation and discussed some changes and necessary recommendations.