“SAN’AT MALIKALARI” KOʻRIK-TANLOVI HAQIQIY IQTIDORLARNI KASHF ETDI
Andijon davlat tibbiyot instituti Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan O‘zbekiston yoshlar ittifoqi institut boshlang‘ich tashkiloti hamda “Qizlarjon” klubi faollari hamkorligida talaba-qizlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, iqtidorini namoyish qilishlariga ko‘maklashish hamda rag‘batlantirish maqsadida fakultetlarning talaba-qizlaridan tarkib topgan jamoalar ishtirokida “San’at malikalari” ko‘rik tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, institut psixologi O‘.Arziqulov ishtirok etdilar.
Tanlovda Davolash fakultetining «Nastarin», Stomatologiya va Farmatsiya fakultetining “Tibbiyot sadaflari”, Pediatriya fakultetining “Nafosat malikalari” jamoalari o‘zaro bellashdilar. Jamoalarning chiqishlari hakamlar hay’ati tomonidan kuzatib, baholab borildi.
Tanlov 3 ta: tanishtiruv, millatlararo raqslar jamlanmasi (kompozitsiya), talaba-qizlar hayotidan qiziqarli lavhalar shartlari asosida tashkil qilindi. Har bir chiqish o‘ziga xos va noodatiy yondashuv bilan tayyorlangan bo‘lib, talaba-qizlar har bir rolni mahorat bilan ijro etdilar.
1-o‘rinni Davolash fakultetining “Nastarin” jamoasi;
2 -o‘rinni Stomatologiya va Farmasevtika fakultetining “Tibbiyot sadaflari” jamoasi;
3-o‘rinni Pediatriya fakultetining “Nafosat malikalari” jamoalari qo‘lga kiritdilar.
Jamoalar diplom hamda ularning har bir a’zosi 1 oylik stipendiya bilan taqdirlandi. Mukofot vaucher shaklida jamoa sardorlariga taqdim etildi.

Andijan State Medical Institute’s Women’s Advisory Council organized the “Princess of Art” exhibition with the participation of teams made up of female students of all the faculties in order to help and encourage them to spend their free time in a meaningful way and to show their talent. S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educationalwork, G. Kholmatova, the rector’s advisor for women and girls affairs, O. Arzikulov, the psychologist of the institute took part in the contest.
The teams “Nastarin” of Therapeutic Faculty, “Tibiyot Sadaflari” of the Stomatological and Pharmaceutical Faculty and “Queens of Nafosat” of Pediatrics Faculty took an active part in the competition. The performances of the teams were presented and evaluated by the jury.
The competition was organized on the basis of three conditions: introduction, collection of international dances (composition), interesting scenes from the life of female students. Each performance was prepared with a unique and unusual approach, and the students skillfully performed each role.
The 1st place was won by the “Nastarin” team of Therapeutic Faculty;
The 2nd place was won by the “Medical Sadaflari” team of Stomatological and Pharmaceutical Faculty;
The 3rd place was won by the team of “Nafosat Malikalari” of Pediatric Faculty.
The teams were awarded with a diploma as well as a one-month stipend per each of their members. The prize was presented to the team captains in the form of a voucher.