ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTIDA TALABALARNING OTA-ONALARI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTIDA TALABALARNING OTA-ONALARI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
14:35 23.05.2023
Andijon davlat tibbiyot institutida Pediatriya fakulteti talabalarining ota-onalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Unda Andijon viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, polkovnik F.G‘iyasov, podpolkovnik A.Raxmanov va Huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik B.Yunusov, Andijon shahar ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari  B.Arslanov hamda institutning Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Salohiddinov, Rektor maslahatchisi X.Zokirov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, institut profilaktika katta inspektori J.Xo‘jayev ishtirok etdilar.
Tadbir davomida so‘z olganlar talabalarning darslarga o‘z vaqtida qatnashib, berilgan bilimlarni o‘zlashtirishlari, bo‘sh vaqtlarini foydali ishlarga sarflashlari muhimligi haqida so‘z yuritdilar. Shuningdek, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar, taʼlim muassasasi va ota-onalar hamkorligi borasida maʼlumotlar berib oʻtildi. Ota-onalar ham farzandini doimiy tarzda nazorat qilgan holda, ularning bo‘sh vaqtlarini to‘g‘ri tashkil etishlariga ko‘mak berishlari alohida ahamiyatga ega ekanligi aytib o‘tildi.
Qolaversa, talabalar va ularning ota-onalariga kiyinish madaniyati, odob-axloq yaʼni  institutning ichki tartib, qoidalari batafsil tanishtirib o‘tildi. Ota-onalar ham o‘z navbatida talabalarning kelajagiga befarq bo‘lmay har bir ishga jonkuyarlik bilan yondashayotgan ustozlarga minnatdorchilik bildirdilar va farzandlarini doimiy tarzda nazorat qilishlarini aytib o‘tdilar.

A meeting was held with parents of students of the Faculty of Pediatrics at Andijan State Medical Institute.
Deputy head of Andijan region internal affairs department, colonel F. Giyasov, lieutenant colonel A. Rakhmanov and deputy head of crime prevention department, lieutenant colonel B. Yunusov, deputy head of Andijan city internal affairs department B. Arslanov and the first vice-rector of the institute for youth issues and spiritual and educational affairs S. Salohiddinov, Rector’s adviser H. Zokirov, Rector’s adviser for women’s issues G. Kholmatova, senior inspector for crime prevention at the institute J. Khojayev participated in the event.
Speakers during the event spoke about the importance of students attending classes on time, mastering the given knowledge, and spending their free time on useful activities. Also, information was provided on measures aimed at preventing crime and violations, cooperation of educational institution with parents. It was mentioned that it is very important for parents to constantly monitor their children and help them organize their free time.
In addition, students and their parents were introduced in detail to the culture of dressing, etiquette, that is, the internal order and rules of the institute. Parents, in their turn, expressed their gratitude to the teachers who enthusiastically approach every work without being indifferent to the future of the students and said that they constantly supervise their children.