Skip to content ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI VA UNING GERMANIYALIK HAMKORLARI ISHTIROKIDA ONLAYN UCHRASHUV O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI VA UNING GERMANIYALIK HAMKORLARI ISHTIROKIDA ONLAYN UCHRASHUV O‘TKAZILDI
22:27 23.05.2023
Joriy yilning 23-may kuni Germaniya hamkorlik tashkiloti (GIZ)ning O‘zbekistondagi koordinatorlari, Andijon davlat tibbiyot instituti hamda Rostok universiteti professorlarining Zoom platformasi orqali uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Unda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i F.Rasulov ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida Tibbiyot biotexnologiyasi yo‘nalishida magistratura bosqichiga qabul jarayonlarini tashkil etish, Uro-Onkologiya sohasida yangi loyihani yo‘lga qo‘yish, amalda davom etayotgan Endo-Urologiya bo‘yicha grant asosida institutimizga Germaniyadan zamonaviy Endoskoplarni olib kelish masalalari muhokama qilindi.
Institut rektori Rostok universiteti delegatsiyasini sentabr oyida institutimizga taklif etdi. Shuningdek, joriy yilning 26–27-may kunlari Samarqand shahrida bo‘lib o‘tadigan “O‘zbekiston-Germaniya tibbiyot forumi” doirasida institutning GIZ va Rostok universiteti bilan avval imzolangan memorandum shartnomalarini yangilash taklifini berdi va bu germaniyalik hamkorlarimiz tomonidan ma’qullandi.

Skip to content AN ONLINE MEETING IS HELD WITH THE PARTICIPATION OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE AND ITS GERMAN PARTNERS – Andijan State Medical Institute
AN ONLINE MEETING IS HELD WITH THE PARTICIPATION OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE AND ITS GERMAN PARTNERS
22:27 23.05.2023
On May 23 of this year, coordinators of the German Cooperation Organization (GIZ) in Uzbekistan, Andijan State Medical Institute and Rostock University professors met through the Zoom platform.
Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov, Vice Rector for Scientific Affairs and Innovations K. Salohiddinov, Head of International Cooperation Department F. Rasulov took part in the meeting.
During the meeting, the issues of organizing admission processes for the master’s program in the field of medical biotechnology, launching a new project in the field of Uro-Oncology, and bringing modern endoscopes from Germany to our institute based on the ongoing Endo-Urology grant were discussed.
The rector of the institute invited the delegation of Rostock University to our institute in September. Also, within the framework of the “Uzbekistan-Germany Medical Forum” to be held in Samarkand on May 26-27 of this year, he offered to renew the memorandum agreements of the institute with GIZ and Rostock University, which was approved by our German partners.