Skip to content FAKULTETLARARO TALABA-YOSHLAR O‘RTASIDA “REKTOR KUBOGI” UCHUN QVZ KO‘RIK-TANLOVI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
FAKULTETLARARO TALABA-YOSHLAR O‘RTASIDA “REKTOR KUBOGI” UCHUN QVZ KO‘RIK-TANLOVI O‘TKAZILDI
23:40 23.05.2023
Joriy yilning 23-may kuni Andijon davlat tibbiyot institutining talabalar turar joyida eng quvnoq va zukko talaba-yoshlarning qobiliyatlarini namoyish etishlarida qo‘llab-quvvatlash hamda institut QVZ klubi faoliyatini yana-da rivojlantirish maqsadida fakultetlararo talaba-yoshlar o‘rtasida “Rektor kubogi” uchun “Quvnoqlar va Zukkolar” ko‘rik tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduhalimov ishtirok etib, institut rektori M.Madazimovning talaba-yoshlarga tabrigini yetkazdi va tanlov jarayonida barcha jamoalarga omad tiladi.
Ushbu tanlovda jami 5 ta jamoada 80 nafar talaba-yoshlar ishtirok etdilar. Ular 3 ta shart asosida o‘zaro bellashib, quyidagi o‘rinlarni band etdilar:
1-o‘rin Stomatologiya fakultetining “Gold dent” jamoasi;
2-o‘rin O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlang‘ich tashkiloti faol qizlaridan tarkib topgan “Shaddod qizlar” jamoasi;
3-o‘rin Farmatsiya fakultetining “Farm one” jamoasi.
Shuningdek, faol talabalar “Eng quvnoq yigit” nominatsiyasi bo‘yicha G‘ulomjon Turobaliyev,“Eng quvnoq qiz” nominatsiyasi bo‘yicha Fotima va Zuhra Tursunovalar taqdirlandilar.
Tanlov so‘nggida g‘olib bo‘lgan jamoalarga institut maʼmuryati tomonidan  birinchi o‘ringa rektor kubogi hamda 6 million, ikkinchi o‘ringa diplom va 4 million, uchinchi o‘ringa esa diplom hamda 3 million so‘m pul mukofotlari tantanali topshirildi.

A COMPETITION OF THE CLUB “CHEERFUL AND RESOURCEFUL” FOR THE “RECTOR’S CUP” AMONG STUDENTS IS HELD – Andijan State Medical Institute
A COMPETITION OF THE CLUB “CHEERFUL AND RESOURCEFUL” FOR THE “RECTOR’S CUP” AMONG STUDENTS IS HELD
23:40 23.05.2023
On May 23 this year in the student dormitory of Andijan State Medical Institute, in order to support the most cheerful and intelligent students in demonstrating their abilities and further develop the activities of the institute’s club “Cheerful and resourceful”, a competition was held for the “Rector’s Cup” among students of interfaculties.
The head of the department for work with youth, spirituality and education A. Abdukhalimov took part in the opening ceremony, read a congratulatory speech from the rector of the institute M. Madazimov and wished all the teams good luck in the selection process.
A total of 80 students in 5 teams took part in the competition. They competed among themselves on three conditions and took the following places:
the 1st place: the team “Gold dent” of the Faculty of Dentistry;
the 2nd place: the team “Shaddod kizlar”, consisting of active girls from the initial organization of the Youth Union of Uzbekistan;
the 3rd place: the team “Farm one” of the Faculty of Pharmacy.
Active students were also awarded: in the nomination “The most cheerful boy” Gulomjon Turobaliyev, in the nomination “The most cheerful girl” Fatima and Zukhra Tursunova.
Based on the results of the competition, the leadership of the institute awarded the winning teams with the rector’s cup and 6 million soums for the first place, a diploma and 4 million soums for the second place, a diploma and 3 million soums for the third place.