“ZAKOVAT” INTELLEKTUAL O‘YINI BO‘YICHA “REKTOR KUBOGI” TURNIRINING FINAL BOSQICHI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
“ZAKOVAT” INTELLEKTUAL O‘YINI BO‘YICHA “REKTOR KUBOGI” TURNIRINING FINAL BOSQICHI BO‘LIB O‘TDI
23:58 02.06.2023
Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari o‘rtasida o‘tkazilgan “Zakovat” intellektual o‘yini bo‘yicha “Rektor kubogi” tunirining 1-mavsum yakuniy final bosqichi bo‘lib o‘tdi. Institutning «Zakovat» intellektual klubi hamda intellektual loyihalar koordinatori Sh.Abduraxmonov tomonidan olib borilgan o‘yinda jamoalarga turli sohalarga oid 20 ta savol berildi.
Oʻyin avvalida institutning yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektori S.Salohiddinov soʻz olib jamoalarga omad tiladi.
Final bellashuvida “Dominand pro” hamda “Bobur Shokirov” jamoalari ishtirok etdi. Qiziqarli va murosasiz  o’tgan musobaqaning yakuniy natijalariga  ko‘ra:
1-o‘rinni “Bobur Shokirov” jamoasi;
2-o‘rinni “Dominand pro” jamoasi;
3-o‘rinni «Kursantlar» jamoasi qo‘lga kiritdi.
Yakkalik bahslarda esa qizlar o‘rtasida 1-oʻrinni M.Zokirova, 2-oʻrinni Z.Sobirjonova hamda 3-oʻrinni F.Hamidova egallagan boʻlsa, yigitlar oʻrtasida 1-oʻrinni B.Shokirov, 2-oʻrinni M.Mirzabahromov, 3-oʻrinni J.Tursunov band etdi.

THE FINAL STAGE OF THE TOURNAMENT OF INTELLECTUAL GAME “ZAKOVAT” FOR THE “RECTOR’S CUP” IS HELD – Andijan State Medical Institute
THE FINAL STAGE OF THE TOURNAMENT OF INTELLECTUAL GAME “ZAKOVAT” FOR THE “RECTOR’S CUP” IS HELD
23:58 02.06.2023
The final round of the 1st season of the intellectual game “Zakovat” for the “Rector’s Cup” among students of Andijan State Medical Institute was held.
The teams were asked 20 questions during the tournament held by the intellectual club “Zakovat” of the institute and the coordinator of intellectual projects Sh. Abdurakhmanov.
At the beginning of the game, the Vice-Rector of the Institute for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work S. Salokhiddinov spoke and wished the teams good luck.
The teams “Dominand pro” and “Babur Shokirov” competed in the final stage. According to the final results of the exciting and uncompromising competition:
the 1st place was won by the team “Babur Shokirov”;
the 2nd place: by the team “Dominand Pro”;
the 3rd place was won by the team “Cadets”.
In single competitions among girls, the 1st place was taken by Zokirova M., the 2nd place – Sobirjonova Z., the 3rd place – Khamidova F., and among boys Shokirov B. took the 1st place, Mirzabakhromov M. took the 2nd place, J.Tursunov won the 3rd place.
The winners and prize-winners were awarded diplomas, and the 1st place winner was awarded the Rector’s Cup.