STOMATOLOGIYA FAKULTETI TALABALARINING OTA-ONALARI BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI
Bugun, 7-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot instituti Stomatologiya fakulteti talabalarining ota-onalari bilan «Farzandimning taqdiriga befarq emasman» shiori ostida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Stomatologiya fakulteti dekani D.To‘lanov hamda dekan o‘rinbosarlari ishtirok etdilar.
Yig‘ilish davomida talaba-yoshlarning odob-axloqi, kiyinish madaniyatiga rioya qilishlari va institut ichki tartib qoidalari yuzasidan tushuntirish ishlari olib borildi.
Shuningdek, yozgi ta’til paytida talabalarni ota-onalar nazoratida bo‘lganligi sababli ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli va foydali mashg‘ulotlar bilan o‘tkazishlari yuzasidan tavsiyalar berildi.

On June 7, a meeting under the slogan “I am not indifferent to the fate of my child” was held with parents of students of the Faculty of Dentistry of Andijan State Medical Institute.
S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs, D. Tolanov, dean of the Faculty of Dentistry, and deputy deans took part in it.
During the meeting, there was a talk on the institute’s internal rules and manners of students.
Also, recommendations were given regarding the fact that the students should spend their free time with meaningful and useful activities, since they are under the supervision of their parents during the summer vacation.