Andijon davlat tibbiyot institutining 2022-2023-o‘quv yili rejasi bo‘yicha bakalavriat bosqichi Davolash (kasb taʼlimi), Pediatriya, Stomatologiya, Farmatsiya fakultetlari, Tibbiy profilaktika, Xalq tabobati, Sanoat farmatsiyasi yo‘nalishlari talabalarining malaka amaliyotini tashkil etish bo‘yicha seminar o‘tkazildi.
Seminarda amaliyot obyektlariga rahbar etib biriktirilgan professor-o‘qituvchilar, dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar ishtirok etdilar.
Yig‘ilish davomida Davolash (amaliyot) ishlari bo‘yicha masʼuli B.Mirzakarimov qatnashchilarga amaliyotni tashkil etish va olib borish bo‘yicha amaliyot rahbarlariga tushunchalarni berib o‘tdi.
Shuningdek, Davolash fakulteti dekan o‘rinbosari J.Ahmadaliyev amaliyot rahbarlariga talabalar nazorati va dekanatlar hamda kurslar bo‘yicha masʼul tyutorlar bilan ishni qanday tashkil etish bo‘yicha tavsiyalarni aytib o‘tdi. Yig‘ilish qatnashchilarining barcha savollariga javob va maslahatlar berildi.

A SEMINAR ON ORGANIZATION STUDENTS’ SUMMER PRACTICAL TRAINING WAS HELD
Seminar dedicated to the organization of the qualification practice of the students of the undergraduate Therapeutic, Pediatric, Stomatological, Pharmaceutical faculties as well as Professional Education, Preventive Medicine, Folk Medicine, Industrial Pharmacy directions has been held in Andijan State Medical Institute according to 2022-2023 academic year Curriculum.
Assigned to practical training as leaders professors and teachers, deans’ assistants and tutors took part in the seminar.
During the meeting, B. Mirzakarimov, who is responsible for practical training, gave the participants explanation on organization and process of the practice – time, place, leaders.
Also, J. Akhmadaliyev, Therapeutic Faculty dean’s assistant, gave recommendations to practice leaders how to organize the work with student supervision and tutors. All the questions of the participants of the meeting were answered, advice was given.