Hozirgi kunda Andijon davlat tibbiyot instituti 15 dan ziyod xorijiy davlatlarning 60 dan ortiq oliy taʼlim muassasalari, tibbiy ilmiy tekshirish markazlari bilan ikki tomonlama hamkorlik shartnomalarini imzolagan bo‘lib, ular doirasida xorijiy professor-o‘qituvchilar, mutaxassislar va olimlarni institutga jalb qilish va institut mutaxassislarini xorijda malakasini oshirish ishlari amalga oshirilmoqda.
Xususan, bugun 7-iyun kuni  institut rektori M.Madazimov Qozon Federal universitetiga malaka oshirish va stajirovka o‘tash maqsadida ketayotgan 24 nafar professor-o‘qituvchilar bilan uchrashdi. Ularning safarga chiqish yuzasidan taklif va mulohazalari yuzasidan kerakli tavsiya hamda masʼullarga topshiriqlar berdi.
Ushbu xodimlarning barchasiga safar xarajatlari institut tomonidan to‘liq qoplab berilmoqda. Mazkur xizmat safariga Xirurgik kafedralardan 5 nafar, Pediatriya yo‘nalishi kafedralaridan 10 nafar, Terapiya yo‘nalishidan 5 nafar,Umumiy va Ijtimoiy gigiyena bo‘yicha 4 nafar professor-o‘qituvchilar yuborilmoqda.
Ma’lumot uchun, joriy yilning 3-4-iyun kunlari Samarqandda bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston – Rossiya xalqaro sog‘liqni saqlash forumi doirasida Qozon Federal universitetining Biomeditsina bo‘yicha prorektori Kiyasov Andrey Pavlovich bilan Andijon davlat tibbiyot instituti professor-o‘qituvchilarining malakasini oshirish hamda institutimizga universitetning professor-o‘qituvchilarini doimiy ravishda dars jarayonlariga taklif etish yuzasidan kelishuvga erishilgan edi.

24 EMPLOYEES OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE HAVE BEING SENT ABROAD FOR RETRAINING COURSES – Andijan State Medical Institute
24 EMPLOYEES OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE HAVE BEING SENT ABROAD FOR RETRAINING COURSES
18:09 07.06.2023
Currently Andijan State Medical Institute has signed bilateral cooperation agreements with more than 60 higher educational institutions and medical research centers of more than 15 foreign countries, within the framework of which foreign professors, specialists and scientists are attached to our Institute; specialists of the institute improve their work qualification abroad.
In particular today, on June 7, rector of our institute M. Madazimov met with 24 professors and teachers who are going to Kazan Federal University for training and internship. He gave them necessary recommendations as well as assignments to the officials regarding the organization of foreign retraining courses.
The travel expenses of all these employees are fully covered by the institute. 5 professors from the Department of Surgery, 10 from the Department of Pediatrics, 5 from the Department of Therapy, and 4 professors-teachers from General and Social Hygiene Department have been sent to business trip.
For information: during Uzbekistan-Russian International Health Forum held in Samarkand on June 3-4 of this year vice-rector of Biomedicine of Kazan Federal University Kiyasov Andrey Pavlovich professor an signed an agreement with Andijan State Medical Institute on improving qualifications of teachers and inviting professors and teachers of Kazan university to our institute on regular conditions.