Joriy yilning 20-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutining Talabalar turar joyida faol talaba-qizlar ishtirokida “Yoshlar oyligi” doirasida institut Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan “Balli qizlar” ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Tanlov ishtirokchilari tanishtiruv, mantiqiy savol-javoblar, salat tayyorlash va dasturxon bezash mahoratlarini namoyish etish hamda erkin mavzu kabi shartlar bo‘yicha bellashdilar.
Hakamlar hay’ati a’zolari: Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduhalimov, Stomatologiya fakulteti dekan o‘rinbosari X.Mahmudov tomonidan talaba-qizlarning har bir shartdagi ishtiroki 5 ballik tizimda baholandi.
Yakunda, ishtirokchi qizlar:
Mohlaroy Nuriddinova – “Eng sarishta qiz”;
Ro‘zixon Mirodilova – “Eng mohir pazanda”;
Gulnoza Sheraliyeva – “Eng latofatli qiz”;
Omina Mamarayimova – “Eng zukko qiz”;
Oyshagul Bahromova “Eng iste’dodli qiz” nominatsiyalari bo‘yicha g‘oliblikni qo‘lga kiritdilar. Tanlovning mutloq g‘olibi Hayotxon Obloyorova bo‘ldi.
Ular institut rahbariyati tomonidan amaldagi stipendiyaning bir barobari miqdoridagi vaucherlar bilan rag‘batlantirildi.

On June 20 this year in the student dormitory of Andijan State Medical Institute, the contest “Balli qizlar!” was held with the participation of active female students in the framework of the “Month of Youth” organized on the initiative of the Institute’s Women’s Advisory Council.
The participants of the contest competed on such conditions as acquaintance, logical questions and answers, demonstration of salad cooking and table decoration skills, free topic.
Jury members: Kholmatova G., adviser to the rector on women’s issues, Abdukhalimov A., head of the department for work with youth, spirituality and education, Makhmudov Kh., deputy dean of the Faculty of Dentistry. Participation of female students in each condition was evaluated on a 5-point scale.
As a result, the participating girls won in the following nominations:
Mokhlaroy Nuriddinova – “The cleanest girl”;
Rozikhan Mirodilova – “The most skillful cook”;
Gulnoza Sheralieva – “The most graceful girl”;
Omina Mamaraimova – “The smartest girl”;
Aishagul Bakhromova won in the nomination “The most talented girl”. Khayatkhan Obloyorova became the absolute winner of the competition.
They were encouraged by the leadership of the institute with vouchers equal to the current scholarship.