Joriy yilning 23-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutining 2022-2023-o‘quv yilida bakalavriat hamda magistratura bosqichini tamomlayotgan 1136 nafar bitiruvchining “Bitiruv bayrami” bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov kirish so‘zi bilan ochib berdi va bitiruvchilarni “Shifokor” degan sharafli nomga sazovor bo‘lganliklari bilan tabrikladi. Kelajakda ustozlardan olgan bilimlarini yana-da boyitib, vatanimizning tibbiyot sohasidagi rivojlanishiga o‘zlarining munosib hissalarini qo‘shishlariga ishonch bildirdi.
Shundan so‘ng, so‘z olgan Andijon davlat tibbiyot institutining rektori Madaminjon Madazimov barcha bitiruvchilarni tabriklab, kelgusidagi o‘qish va ish faoliyatida omad hamda zafarlar, oilaviy tinchlik va xotirjamlik tiladi.
Bitiruv bayramida institutni imtiyozli diplom bilan tamomlagan bitiruvchilarga diplomlar hamda o‘qish davomida o‘zining faolligi, intiluvchanligi bilan tengdoshlariga namuna bo‘lgan faol talabalarning ota-onalariga institut maʼmuriyati tomonidan tashakkurnomalar topshirildi.
Navbatda esa, anʼanaviy tarzda institutning 2022-2023-o‘quv yili bakalavriat bosqichi bitiruvchilari yaʼni bo‘lg‘usi shifokorlar o‘z oldilarida turgan masʼuliyatli va sharafli vazifalariga kirishishlaridan oldin ish faoliyatlari davomida vijdonan, halol mehnat qilib, xalq salomatligi yo‘lida bor kuch-g‘ayratini ayamasliklari uchun “O‘zbekiston Respublikasi shifokori qasamyodi”ni qabul qildilar.
Tadbir davomida bitiruvchilar hamda ularning ota-onalari so‘zga chiqib, tengdoshlariga va tadbir qatnashchilariga tabrik so‘zlari hamda ustozlarga tashakkurlarini yo‘lladilar.
Magistratura bosqichi bitiruvchilariga M.Madazimov va O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov tomonidan “Magistrlik diplomi” topshirildi.

On June 23, 2023, t”Graduation celebration” of 1136 leavers of Andijan State Medical Institute in 2022-2023 academic year has been held.
The event was opened by the mayor of Andijan region Shuhratbek Abdurahmanov, who congratulated the graduates on receiving the honorary title of “Doctor”. He expressed the hope that in future they will further enrich the knowledge they have received from their teachers and make their proper contribution to the development of the medical field in our country.
After that Madaminjon Madazimov, rector of Andijan State Medical Institute congratulated all the graduates and wished them success and victories in their future studies and work, good luck and flourishing.
At the graduation ceremony, graduates who finished the institute with honors were awarded with diplomas as well as letters of thankfulness to the parents of active students who proved to be an example to their peers during their studies.
Traditionally, graduators of the Bachelor’s degree in the 2022-2023 academic year took the “Oath of the Doctor of the Republic of Uzbekistan” and promised to give all their knowledge, skills and abilities to the people of our country as well as to promote the development of medical science and practice by honest labour.
Parents, teachers of the Institute made speech and expressed their hope for graduators’ responsibility for such an honorable task before the society.
Graduates of the Master’s degree were awarded “Master’s diploma” by M. Madazimov and vice-rector for academic affairs B. Abdullajonov.