INSTITUT REKTORI XORIJDA MALAKA OSHIRIB QAYTGAN PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUT REKTORI XORIJDA MALAKA OSHIRIB QAYTGAN PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR BILAN UCHRASHDI
17:06 08.07.2023
Joriy yilning iyun oyi davomida Andijon davlat tibbiyot institutining 24 nafar xodimi  Rossiya Federatsiyasi  Qozon Federal universitetida malaka oshirib qaytdi.
Ular bilan institut rektori M.Madazimov uchrashib, ustozlarning mavjud bilimlarini mustahkamlab, yangilarini o‘zlashtirish jarayonlari haqida suhbatlashdi. Professor-o‘qituvchilar tajriba va mahoratlarini oshirgan holda qator yangilik hamda natijalar bilan yurtimizga qaytganliklarini aytib o‘tdilar.
Institut rektori mazkur tibbiyotning qator yo‘nalishlariga oid yangiliklarni ta’lim jarayoniga jalb qilish, ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlarda yangicha yondashuvlardan foydalanish yuzasidan kerakli topshiriqlarni berdi.

During June of this year, 24 employees of Andijan State Medical Institute returned from advanced training at Kazan Federal University of the Russian Federation.
Rector of the institute M. Madazimov met with them and talked about the processes of strengthening the teachers’ existing knowledge and acquiring new ones. Professors and teachers said that they returned to our country with a number of innovations and results, having improved their experience and skills.
The rector of the institute gave the necessary assignments regarding the involvement of innovations related to a number of areas of medicine in the educational process, the use of new approaches in lectures and practical training.