TALABALAR TURAR JOYLARIGA JOYLASHMOQCHI BO‘LGAN IKKINCHI VA UNDAN YUQORI BOSQICH TALABALARI DIQQATIGA! – Andijon davlat tibbiyot instituti
TALABALAR TURAR JOYLARIGA JOYLASHMOQCHI BO‘LGAN IKKINCHI VA UNDAN YUQORI BOSQICH TALABALARI DIQQATIGA!
11:16 07.08.2023
Andijon davlat tibbiyot institutida 2023/2024-o‘quv yili uchun ikkinchi va undan yuqori bosqich talabalarini Talabalar turar joyiga joylashish bo‘yicha onlayn ro‘yxatga olish https://hostel.adti.uz/ maxsus platformasi orqali amalga oshiriladi. Onlayn navbatga turish joriy yilning 15-avgust kuniga qadar davom etadi. Taqdim etilgan ma’lumotlar ishchi guruh tomonidan o‘rganib chiqilganidan so‘ng mezon talablariga mos kelgan talabalarga 20-avgust kuniga qadar xabar beriladi.
Talabalar turar joylariga joylashmoqchi bo‘lgan talabalar quyidagi mezonlar asosida ro‘yxatdan o‘tadi:
√ Mehribonlik uylari tarbiyalanuvchilari (to‘liq davlat ta’minotida bo‘lgan bolalar);
√ Chin yetimlar (ota-onasi vafot etgan, vasiylik va homiylikka olingan yetimlar);
√ I va II-guruh nogironligi bo‘lgan shaxslar;
√ “Ijtimoiy himoya yagona reestri” axborot tizimi (https:// my.gov.uz) orqali kam ta’minlangan deb e’tirof etilgan oila farzandlari (Bunda, axborot tizimiga 2023-yilda kiritilgan oilalar hisobga olinadi);
√ Uzoq viloyatlardagi talabalar (Andijon, Farg‘ona va Namangan viloyatlaridan tashqari)
IZOH: Talabalar turar joylariga 1-bosqich talabalarini joylashtirish (2023/2024-o’quv yili) qabul natijalari rasman e’lon qilinganidan so‘ng amalga oshiriladi.

ATTENTION TO SECOND-YEAR STUDENTS AND SENIOR STUDENTS WANTING TO BE ACCOMMODATED IN THE STUDENT HOSTEL! – Andijan State Medical Institute
ATTENTION TO SECOND-YEAR STUDENTS AND SENIOR STUDENTS WANTING TO BE ACCOMMODATED IN THE STUDENT HOSTEL!
11:16 07.08.2023
Online registration of second-year students and senior students of Andijan State Medical Institute for the 2023/2024 academic year for accommodation in the student hostel is carried out through a special platform https://hostel.adti.uz/. The online queue will last until August 15 this year. After reviewing the submitted information by the working group, eligible students will be notified by August 20th.
Students wishing to be accommodated in the student hostel are registered according to the following criteria:
√ Pupils of orphanages (children on full state support);
√ True orphans (orphans whose parents have died, orphans under guardianship and patronage);
√ persons with disabilities of groups I and II;
√ Children of families recognized as low-income through the information system “Unified Register of Social Protection” (https://my.gov.uz) (This takes into account families included in the information system in 2023);
√ Students from remote regions (except Andijan, Fergana and Namangan regions)
NOTE: Accommodation of 1-year students (for the 2023/2024 academic year) in student dormitories will be carried out after the official announcement of the results of admission.