DAVOLASH FAKULTETI 1-BOSQICH TALABALARINING OTA-ONALARI BILAN UCHRASHUV TASHKIL QILINDI
Andijon davlat tibbiyot institutida Davolash fakulteti 1-bosqich talabalarining ota-onlari ishtirokida davra suhbati o‘tkazildi. Unda institut rektori maslahatchisi X.Zokirov, Yoshlar ishlari va maʼnaviy-maʼrifiy masalalar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Profilaktika katta inspektori J.Xo‘jayev, fakultet dekani B.Mamatov, dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar ishtirok etdi.
Yig‘ilishda so‘z olganlar  institut ichki tartib qoidalari, kiyinish madaniyati, barcha o‘quv va yashash joylarida odob-axloq hamda gigiyena qoidalariga rioya qilish yuzasidan tushuntirish ishlari olib borildi.  Qolaversa, ota-onalar bilan hamkorlikni kuchaytirish, masʼuliyat bo‘lishga oid tavsiyalar aytib o‘tildi.
Shuningdek, terrorizm, diniy ekstremizmni oldini olish masalasiga ham to‘xtalib, Internet tarmog‘idagi axborot xurujlari taʼsiriga tushib qolmaslik, davlat ro‘yxatidan o‘tmagan turli  saytlardan foydalanmaslik haqida tushunchalar berildi.
Talabalarning darslarga o‘z vaqtida qatnashishlari berilgan vazifalarni diqqat bilan bajarishlari ularning o‘z oldilariga qo‘ygan maqsadlariga erishishlari hamda sohaning yetuk mutaxassislari bo‘lib yetishishlarida muhim ahamiyatga ega  ekanligi taʼkidlandi.

A roundtable discussion was held in Andijan State Medical Institute with the participation of parents of students of the 1st stage of the Faculty of General Medicine. Kh.Zokirov, rector’s advisor, S.Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational issues, J.Khojayev, senior inspector of crimes prevention, B.Mamatov, the dean of the faculty, dean’s assistants and tutors took part in the meeting.
At the meeting, the participants were informed about the regulations of the institute’s internal order, dress code, etiquette and hygiene rules in all educational and residential areas. In addition, recommendations on strengthening cooperation with parents and being responsible were mentioned.
Also, the issue of prevention of terrorism and religious extremism was touched upon, understandings were given about not falling under the influence of information attacks in the Internet, not using various sites that are not registered by the state.
It was noted that it is important for students to attend classes in due time, carefully perform assigned tasks, achieve their goals and become good specialists in medical field.