Andijon davlat tibbiyot instituti doktorantura va tayanch doktoranturaga davlat byudjeti mablag‘lari hisobiga birinchi bosqichga qabul qilish uchun tanlov e’lon qiladi – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot instituti doktorantura va tayanch doktoranturaga davlat byudjeti mablag‘lari hisobiga birinchi bosqichga qabul qilish uchun tanlov e’lon qiladi
12:16 09.09.2023
Andijon davlat tibbiyot instituti O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar  Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi  “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi  304-sonli qarori hamda “2024-yilda doktorantura va tayanch doktoranturada davlat byudjeti mablag‘lari hisobiga birinchi bosqichga qabul rejasining O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi tizimidagi muassasalar taqsimoti”ga muvofiq doktorantura va tayanch doktoranturaga quyidagi mutaxassisliklar bo‘yicha tanlov e’lon qiladi:
Muassasa nomi Ixtisoslik shifri Ixtisoslik nomi Doktorantura turi Ajratilgan kvota
1 Andijon davlat tibbiyot instituti 14.00.01 Akusherlik va ginekologiya Tayanch doktorantura 3
14.00.08 Oftalmologiya Tayanch doktorantura 3
14.00.13 Nevrologiya Tayanch doktorantura 2
14.00.21 Stomatologiya Tayanch doktorantura 1
14.00.27 Xirurgiya Doktorantura
Tayanch doktorantura
1
2
14.00.38 Sport tibbiyoti Maqsadli tayanch doktorantura 2
Doktoranturada o‘qishga talabgorlar quyidagi hujjatlarni taqdim etadilar:
• ariza;
• qisqacha biografik ma’lumotnoma;
• mehnat daftarchasining belgilangan tartibda tasdiqlangan nusxasi (ishlayotgan talabgorlar uchun);
• oliy ma’lumot, fan nomzodi yoxud falsafa doktori (PhD) yoki xorijiy davlatlarda unga tenglashtirilgan ilmiy darajaga ega bo‘lganligi to‘g‘risidagi diplom nusxasi;
• tadqiqot mavzusi bo‘yicha ilmiy ma’ruza va fan doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan doktorlik dissertatsiyasi rejasining mufassal loyihasi;
• nashr etilgan ilmiy ishlar ro‘yxati, shuningdek ularning nusxalari.
• chet tilidan B2 darajadan past bo‘lmagan xalqaro malaka sertifikatlari
Tayanch doktoranturaga o‘qishga kirish uchun talabgorlar quyidagi xujjatlarni taqdim etadilar:
• mehnat daftarchasining belgilangan tartibda tasdiqlangan nusxasi;
• oliy ta’lim muassasasi magistraturasi diplomi yoki klinik ordinaturani tugatganligi to‘g‘risidagi diplom nusxasi;
• nashr etilgan ilmiy ishlar ro‘yxati (3.4 shakl), shuningdek ularning nusxalari (kamida 1 ta maqola va 2 ta tezis);
• chet tilidan B2 darajadan past bo‘lmagan xalqaro malaka sertifikatlari.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyasi sohiblari tegishli hujjat nusxasini taqdim etadilar.
Tayanch doktoranturaga kirish imtihonlari va doktoranturaga kirish uchun suhbat 2023-yil 1 — 25-noyabr davrida o‘tkaziladi.

In accordance with the Resolution No. 304 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 22, 2017 “On measures to further improve the post-university education system” and “Distribution of institutions in the system of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan of the first-stage admission plan for doctoral studies and basic doctoral studies in 2024 at the expense of state budget funds” Andijan State Medical Institute announces a competition for doctoral studies and basic doctoral studies in the following specialties:
| № | Muassasa nomi | Ixtisoslik shifri | Ixtisoslik nomi | Doktorantura turi | Ajratilgan kvota |
| 1 | Andijon davlat tibbiyot instituti | 14.00.01 | Akusherlik va ginekologiya | Tayanch doktorantura | 3 |
| 14.00.08 | Oftalmologiya | Tayanch doktorantura | 3 | ||
| 14.00.13 | Nevrologiya | Tayanch doktorantura | 2 | ||
| 14.00.21 | Stomatologiya | Tayanch doktorantura | 1 | ||
| 14.00.27 | Xirurgiya | Doktorantura
Tayanch doktorantura |
2 |
||
| 14.00.38 | Sport tibbiyoti | Maqsadli tayanch doktorantura | 2 |
Applicants for doctoral study must submit the following documents:
application;
brief biographical information;
a certified copy of the labor record book (for working applicants);
a copy of diploma of higher education, diploma of a candidate of science or a doctor of philosophy (PhD) or an equivalent scientific degree in foreign countries;
a scientific report on the topic of research and a detailed draft of the doctoral dissertation plan prepared for obtaining the degree of Doctor of Science (DSc);
the list of published scientific works, as well as their copies.
international foreign language certificate not lower than B2 level
Applicants for admission to basic doctoral studies must submit the following documents:
a copy of master’s degree of a higher educational institution or a diploma of completion of clinical residency;
the list of published scientific works (form 3.4), as well as their copies (at least 1 article and 2 theses);
international foreign language certificate not lower than B2 level.
Holders of the State Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan shall submit a copy of the relevant document.
Basic doctoral entrance exams and interview for doctoral studies will be held from November 1 to 25, 2023.
Documents should be prepared in the form of pdf and registered until October 15, 2023 through the Unified electronic system coordinating post-higher education (http://phd.mininnovation.uz).