Bugun, 11-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida talaba-yoshlar o‘rtasida o‘tkaziladigan “Talabalar ligasi” sport musobaqalari avvalida ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda dastlab, O‘zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi yangradi. Shundan so‘ng, institut Sport klubi raisining o‘rinbosari A.To‘ychiyev so‘z olib, musobaqa qoidalari bilan tanishtirdi va barcha qatnashchilarga omad tiladi.
Ochilish marosimidan so‘ng bellashuv musobaqalar boshlandi. Joriy haftada talaba-yoshlar shaxmat, stol tennis, futbol sport turlari bo‘yicha bellashadilar.

Today, on September 11, an opening ceremony was held in Andijan State Medical Institute before the “Students’ League” sports competitions will be held among the students.
At first, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was played. After that A. Toychiyev, the deputy chairman of the sports club of our institute, introduced the rules of the competitions and wished good luck to all the participants.
After the opening ceremony, the competitions began. This week, students compete in chess, table tennis and football.