Bugun, 13-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov institutning Davolash va Pediatriya yo‘nalishlari birinchi bosqich talabalarining ota-onalari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda institut rektori talabalarning sifatli ta’lim olishlari va bu olingan bilimni amaliyotda bevosita bajarib borishlari uchun oliygohda yaratilgan imkoniyatlar bilan tanishtirib simulyatsiya hamda Axborot resurs, IT markazlari doimiy shay holatda ekanligini aytib o‘tdi. Talabalarning bo‘sh vaqtlarida o‘z qiziqishlariga mos tarzda shug‘ullanishlari mumkin bo‘lgan turli fan, sport va qo‘l mehnati to‘garaklari faoliyat yuritayotgani haqida ma’lumot berdi.
Shuningdek, talabalarning kasbiy rivojlanishlari uchun shaxsiy kutubxonasini yaratish, til bilish sertifikatlarini olish, kompyuter texnologiyalarini mukammal tarzda o‘zlashtirish muhimligini aytib o‘tdi.
O‘z navbatida talabalarning darslarga vaqtida kelishlari va faol bo‘lishida ota-onalarning ham o‘rni muhimligi bunda ta’lim muassasasi hamda ota-onalarning doimiy hamkorligini yo‘lga qo‘yish zarurligi ta’kidlandi.
Qolaversa, uchrashuvda institut “Ichki tartib qoidalari”, “Odob-axloq kodeksi”, talabalarning kiyinish madaniyati, pedagog va talaba oʻrtasidagi oʻzaro muloqot madaniyati, uyali aloqa vositalaridan foydalanish qoidalari haqida tushunchalar berib, atroflicha ma’lumotlar berildi.
Ota-onalar ham ushbu uchrashuvdan mamnunliklarini bildirib, farzandlari taqdiriga befarq bo‘lmagan holda institut bilan doimiy hamkorlikka tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Skip to content THE RECTOR OF THE INSTITUTE HELD A MEETING WITH THE PARENTS OF THE FIRST YEAR STUDENTS – Andijan State Medical Institute
THE RECTOR OF THE INSTITUTE HELD A MEETING WITH THE PARENTS OF THE FIRST YEAR STUDENTS
15:30 13.09.2023
Today, on September 13, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with the parents of the first year students of the institute’s General Medicine and Pediatric faculties.
At the meeting, the rector of the institute introduced the opportunities created in the institute for students to get quality education and directly implement this knowledge in practice. He informed about the existence of various science, sports and handicraft clubs, which students can engage in according to their interests in their free time.
He also mentioned the importance of creating a personal library, obtaining language certificates, and mastering computer technologies perfectly for the professional development of students.
On the other hand, it was emphasized that the role of parents is important in students’ coming to classes on time and being active, and it is necessary to establish permanent cooperation between the educational institution and parents.
In addition, at the meeting, the institute gave insights into the “Rules of Internal Order”, “Code of Conduct”, the culture of dressing students, the culture of interaction between pedagogues and students, the rules of using mobile communication devices.
The parents also expressed their satisfaction with this meeting and expressed their readiness for continuous cooperation with the institute, not being indifferent to the fate of their children.