JALAQUDUQ TUMANIDA SOG‘LOM TURMUSH TARZI TARG‘IBOTI VA CHUQURLASHTIRILGAN TIBBIY KO‘RIK O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
JALAQUDUQ TUMANIDA SOG‘LOM TURMUSH TARZI TARG‘IBOTI VA CHUQURLASHTIRILGAN TIBBIY KO‘RIK O‘TKAZILDI
17:09 13.09.2023
Prezidentimizning 2020-yil 30-oktabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni ijrosini ta`minlash hamda o‘qituvchi va talabalar, aholi  vakillari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, ularning jismoniy faolligini oshirish maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutining malakali mutaxassislari tomonidandoimiy tarzda targ‘ibot tadbirlari o‘tkazilmoqda.
Bugun, 13-sentabr kuni Jalaquduq tumanidagi “Kutluq” mahalla fuqarolar yig‘inida navbatdagi Sog‘lom turmush tarzi targ’ibot tadbiri hamda chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rik o‘tkazildi.
Ushbu tadbirda institutning 12 turdagi mutahassisliklarga ega bo‘lgan 18 nafar xodimlari va institut talabalaridan tarkib topgan “Volontyorlar” jamoasi ishtirok etdi. Unda salomatligi bo‘yicha 280 nafar aholi vakillariga sog‘lom turmush tarziga rioya qilish, to‘g‘ri ovqatlanish, sport va badantarbiya mashg‘ulotlari bilan shug‘ullanib borish yuzasidan tavsiyalar berib o‘tdilar. Yoshi ulug‘lar uchun uy sharoitida shug‘ullanib borishlari uchun yengil badantarbiya mashqlaridan namunalar ko‘rsatildi.
Barcha tadbir qatnashchilari chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi. Ko‘ruvlar davomida 82 nafar bemor ambulator sharoitda davolanishga, 12 nafariga tuman,  2 nafariga viloyat davolash muassalariga yo‘llanmalar berildi.
Tibbiy tekshiruvlarda aholi vakillari UTT, EKG, Rentgen, Mobil oftalmologik ko‘ruvlar va laborator tekshiruvlardan o‘tkazildi.

Skip to content HEALTHY LIFESTYLE PROMOTION AND SCRUPULOUS MEDICAL EXAMINATION WERE HELD IN JALAKUDUQ DISTRICT – Andijan State Medical Institute
HEALTHY LIFESTYLE PROMOTION AND SCRUPULOUS MEDICAL EXAMINATION WERE HELD IN JALAKUDUQ DISTRICT
17:09 13.09.2023
To ensure the implementation of the decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 30, 2020 “On measures for the wide implementation of a healthy lifestyle and further development of mass sports” and to promote health among teachers and students, representatives of the population constantly conducting promotional activities in order to form a healthy lifestyle and increase their physical activity with the assistance of qualified specialists of Andijan State Medical Institute.
Today, on September 13, another “health promotion event” and an scrupulous medical examination were held in “Kutluq” community meeting in Jalakuduq district.
The “Volunteers” team consisting of 18 employees of our institute with 12 types of specialties and students of the institute took part in this event. 280 representatives of the population were given recommendations on maintaining a healthy lifestyle, proper nutrition, sports and physical training. Examples of physical exercises for adults to practice at home were demonstrated and performed all together.
All the participants of the event underwent a thorough medical examination. During the inspections, 82 patients were referred for ambulatory treatment, 12 were referred to district hospitals and 2 were referred to regional treatment facilities.
During the medical examinations, representatives of the population underwent UTT, EKG, X-ray, mobile ophthalmological examinations and laboratory examinations.