INSTITUTDA YOSHLARNI MUTOLAAGA KENG JALB QILISH MAQSADIDA KITOB YARMARKASI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUTDA YOSHLARNI MUTOLAAGA KENG JALB QILISH MAQSADIDA KITOB YARMARKASI O‘TKAZILDI
11:34 21.09.2023
Andijon davlat tibbiyot institutida Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan “5 ta muhim tashabbus” doirasida qator tadbirlar o‘tkazilib kelinmoqda. Bu albatta, talaba-yoshlarning sport, san’at, kitobxonlikka qiziqtiribgina qolmay ularni ma’naviy kamolot va aniq maqsad sari faol harakatchanlikka chorlaydi.
Bugun ham institutda toʻrtinchi tashabbus – yoshlar maʼnaviyatini yuksaltirish, ular orasida kitobxonlikni keng targʻib qilish boʻyicha kitob yarmarkasi o‘tkazildi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov kirish so‘zi bilan ochib berdi va kitobning inson hayotidagi o‘rni qanchalik muhim ekanligi haqida so‘z yuritdi.
Kitob – eng yaxshi do‘st, uning bergan ilmi, saboqlari insonlarni ma’naviy yuksalishiga asosiy turtki bo‘lishi haqida aytib o‘tildi. Shundan so‘ng, talabalar kitob yarmarkasida qatnashib, u yerdan joy olgan milliy va jahon adabiyotlari, badiiy hamda ilmiy kitoblar orasidan o‘zlariga ma’qul kelganlarini tanlab oldilar.

A BOOK FAIR WAS HELD IN OUR INSTITUTE FOR THE PURPOSE OF WIDELY INVOLVING YOUTH IN READING – Andijan State Medical Institute
A BOOK FAIR WAS HELD IN OUR INSTITUTE FOR THE PURPOSE OF WIDELY INVOLVING YOUTH IN READING
11:34 21.09.2023
A number of events are being held in Andijan State Medical Institute within the framework of “5 important initiatives” put forward by the President. This, of course, not only makes students interested in sports, art and reading, but also encourages them to actively move towards spiritual maturity and a specific goal.
Today, the institute held a book fair on the fourth initiative – raising the morale of young people and widely promoting reading among them.
The event was opened by S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth issues and spiritual-educational affairs who spoke about the importance of reading books in human life.
He said that the book is the best friend, the knowledge and lessons it gives are the main motivation for people’s spiritual growth. After that the students participated in the book fair and chose the ones they liked from the national and world literature, artistic and scientific books.