San’at – insonlarga go‘zallik va yaxshi kayfiyat ulashadi. Ular orasida kino san’ati esa kishilarning ibratli va mashaqqatli hayotini o‘zida aks ettirib, ayrim insonlarga ko‘zgu bo‘lsa, ayrimlarga esa shukronalik xissini paydo qiladi.
Shu boisdan bugun, 21-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida Davolash, Pediatriya, Stomatologiya va Farmatsiya fakultetlari talabalariga “Iqror manzili” va “Tinchlik qadri” filmlari namoyish etildi.
Yakunda, talabalar film haqidagi taassurotlarini tengdoshlari bilan bo‘lishdilar. Ular yurtimizdagi olib borilayotgan islohotlarni qadriga yetish va shukronalar keltirish, tinchlik degan bebaho neʼmatni asrab-avaylashlari kerak ekanligini anglab yetganliklarini aytib o‘tdilar.

MOVIES HAVE BEEN DEMONSTRATED TO STUDENTS OF OUR INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
Art brings beauty and good mood to people. Among them, the art of the cinema reflects the exemplary and hard life of people, while it is a mirror for some people; it creates a feeling of gratitude for others.
Therefore today, on September 21, the movies “Confession Address” and “The Value of Peace” were shown to the students of Therapy , Pediatrics, Dentistry and Pharmacy directions in Andijan State Medical Institute.
At the end, students shared their impressions of the movies with their peers. They said that they realized that they should appreciate the reforms being carried out in our country, be thankful and preserve the priceless gift of peace.