Andijon davlat tibbiyot institutiga biriktirilgan Marhamat tumani “Qovunchi” mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi 50 nafar yoshlar bilan hozirga qadar doimiy tarzda uchrashuvlar va amaliy ishlar yo‘lga qo‘yilgan. Jumladan, bugun 25-sentabr kuni institut rektori M.Madazimov mahalla yoshlari bilan uchrashdi. Rektor mahalladagi xonadonlarda bo‘lib yoshlar, ularning ota-onalari bilan suhbatlashdi. Unda yoshlarning taklif va murojaatlari tinglandi hamda joyida hal qilindi.
Murojaatlarga ko‘ra, D.Abduxalilov eshitish tizimi bo‘yicha nogironlikka ega va eshitish apparatiga ehtiyoji bor. Bu bo‘yicha tuman tibbiyot birlashmasi, tuman ijtimoiy himoya bo‘limlari mutasaddilari bilan D.Abduxalilovni eshitish moslamasi bilan taʼminlashga kelishib olindi.
P.Maxamadjonov I guruh nogironlikka ega. Bu bo‘yicha tuman tibbiyot birlashmasi, viloyat reabilitatsiya markazi va tuman ijtimoiy himoya bo‘limlari mutasaddilari bilan hamkorlikda markazga joylashtirib davolashga yo‘naltirildi.
F.Imomadiyevning onasi E.Xayitboyevani ishga joylash yuzasidan hudduddagi maktab direktori bilan o‘tgan suhbat ijobiy hal etildi.

Until now, regular meetings and practical work have been held with 50 young people living in “Qovunchi” location of Marhamat district, attached to Andijan State Medical Institute.Namely, today, September 25, rector of our institute M. Madazimov met with the youth of this location. Rector visited the homes of the location and talked with young people as well as their parents. Proposals and appeals of young people were listened to and resolved immediately.
According to the appeals, D. Abdukhalilov has a hearing disability and needs a hearing aid. In this regard, it was agreed with the officials of the district medical association and district social protection departments to provide D. Abdukhalilov with a hearing ear-phones.
P. Makhamadjonov has a group I disability. In this regard, in cooperation with the district medical association, the regional rehabilitation center and the officials of the district social protection department he was sent to the central hospital for treatment.
The conversation with the local school head regarding the employment of E. Khaitboyeva (F. Imomadiyev’s mother) was resolved positively.