Bugun, 27-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdagi Imiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar va ilmiy kengash a’zolari ishtirok etdi.
Yig‘ilish avvalida fan nomzodlari, respublika va xalqaro ko‘rik tanlovlar g‘oliblari taqdirlandilar. Shuningdek, institutning Travmatologiya, ortopediya va neyroxirurgiya kafedrasi o‘qituvchisi K.Mamajonov “Institutning faxriy dotsenti” etib saylandi.
Shundan so‘ng, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonovning «O‘zbеkiston — 2030» stratеgiyasida tibbiyot va ta’limga qaratilgan masalalar yuzasidan ma’ruzasi tinglandi.
Unda «O‘zbеkiston — 2030» stratеgiyasidan joy olgan 5 ta ustuvor yoʻnalish hamda 100 ta maqsad bilan tanishtirib o‘tildi va ular orasidagi oliy ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalariga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Shuningdek, kafedralardagi 9 oylik reyting natijalari holati tahlili yuzasidan ilmiy bo‘lim boshlig‘i G.Mamatxo‘jayevaning ma’ruzasi tinglandi. Yig‘ilish kun tartibidan joy olgan tanlov bo‘yicha saylov, ilmiy ma’lumotlar ham ko‘rib chiqildi.

THE NEXT ACADEMIC COUNCIL MEETING WAS HELD – Andijan State Medical Institute
Today, on September 27, the next meeting of the Academic Council was held at Andijan State Medical Institute. It was attended by the rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors and members of the academic council.
At the beginning of the meeting, candidates of sciences, winners of national and international competitions were awarded. Also, K. Mamajonov, a teacher of the Department of Traumatology, Orthopedics and Neurosurgery of the Institute, was elected as “Honorary Associate Professor of the Institute”.
After that, the report of Vice-Rector for Academic Affairs B. Abdullajanov on the issues focused on medicine and education in the strategy “Uzbekistan – 2030” was listened.
It introduced 5 priority areas and 100 goals included in the strategy “Uzbekistan – 2030” , and highlighted the issues of higher education and health care among them.
Also, the report of the head of the scientific department G. Mamathojayeva was listened regarding the analysis of the 9-month rating results in the departments. The election and scientific data were also reviewed.