INSTITUTDA REKTOR VA TYUTORLAR UCHRASHUVI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov tomonidan tyutorlar faoliyatini to‘g‘ri tashkil etish, kelgusi ishlarni belgilab berish maqsadida institutda faoliyat olib borayotgan tyutorlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, institut profilaktika inspektorlari, fakultetlar dekanlari, bo‘lim boshliqlari hamda tyutorlar ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida tyutorlarning faoliyati yuzasidan o‘tkazilgan monitoring natijalari ko‘rib chiqildi. Erishilgan yutuqlar e’tirof etilib, aniqlangan kamchiliklar yuzasidan kerakli topshiriqlar berildi.
Talabalar bilan ishlash davomida ularning darslarda o‘z vaqtida ishtirok etishlari, kiyinish madaniyati, odob-axloq qoidalariga rioya qilishlariga alohida e’tibor berishlari va bu borada eng avvalo murabbiylarning o‘zlari namuna bo‘lishi zarurligi yuzasidan muhim topshiriqlar aytib o‘tildi. Talaba-yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olishga bag‘ishlangan tadbirlarni jadallashtirish, har bir talaba bilan yakka tartibda ishlash, ota-onalar bilan yaqin hamkorlikni yo‘lga qo‘yish zarurligi haqida tushuntirib o‘tildi.
• Murabbiylar – talabchan, intizomli bo‘lishi, ilm va faollikda namuna bo‘lishlari zarur-deya, ta’kidladi institut rektori.

A MEETING OF THE RECTOR AND TUTORS WAS HELD AT THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
The Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov held a meeting with the tutors working in the institute in order to properly organize the activities of the tutors and determine the future work.
S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs, inspectors of the institute in charge of preventing crime, deans of faculties, heads of departments and tutors took part in it.
During the meeting, the results of the monitoring of tutors’ activities were reviewed. Accomplished achievements were recognized, and necessary tasks were given in relation to identified shortcomings.
During the work with the students, important tasks were mentioned regarding their timely participation in classes, paying special attention to the observance of dress code, etiquette, and first of all, the trainers themselves should be an example in this regard. It was explained that it is necessary to intensify the activities dedicated to the prevention of crime and offenses among students, to work with each student individually, and to establish close cooperation with parents.
• The rector of the institute said “It is necessary for coaches to be demanding, disciplined, to be role models in science and activity.”