INSTITUTIMIZ JAMOASI XALQARO TALABALAR OLIMPIADASIDA G‘OLIBLIKNI QO‘LGA KIRITDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUTIMIZ JAMOASI XALQARO TALABALAR OLIMPIADASIDA G‘OLIBLIKNI QO‘LGA KIRITDI
09:48 24.10.2023
Joriy yilning 20–24-oktabr kunlari Qirg‘iziston Respublikasining  Bishkek shahrida Xalqaro tibbiyot maktabining 20 yilligiga bag‘ishlangan xalqaro ilmiy-amaliy anjuman va anatomiya, klinik anatomiya, gistologiya hamda potologik anatomiya yo‘nalishi bo‘yicha xalqaro talabalar olimpiadasi o‘tkazildi.
Unda Andijon davlat tibbiyot institutining Anatomiya va klinik anatomiya kafedrasi mudiri, dotsent Z.Qaxxorov boshchiligidagi talabalar jamoasi ham ishtirok etdi. Olimpiadada 11 ta jamoa ingliz va rus tillarida bellashdilar.
Olimpiadaning yakuniy natijalariga ko‘ra, institutimiz jamoasi faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi va birinchi darajali diplom, oltin medal hamda g‘oliblik kubogi bilan taqdirlandi.
Institut jamoasi nomidan talabalarimizni ushbu g‘alaba bilan samimiy muborakbod etamiz. Ilmiy, ijodiy parvozingiz baland bo‘lsin aziz talabalar!

THE TEAM OF OUR INSTITUTE WON THE INTERNATIONAL STUDENT OLYMPIAD
On October 20-24 of this year, an international scientific-practical conference dedicated to the 20th anniversary of the International Medical School and an international student Olympiad in anatomy, clinical anatomy, histology and pathological anatomy were held in Bishkek, Kyrgyz Republic.
A team of students led by associate professor Z. Khakharov, head of the Department of Anatomy and Clinical Anatomy of Andijan State Medical Institute, also participated in it. 11 teams competed in the Olympiad in English and Russian languages.
According to the final results of the Olympiad, the team of our institute won the proud 1st place and was awarded with a first-class diploma, a gold medal and a winner’s cup.
On behalf of the team of the institute, we sincerely congratulate our students on this victory. May your scientific and creative flight be high, dear students!