“MENING BAYROG‘IM — MENING FAXRIM” SHIORI OSTIDAGI TANLOVLARGA START BERILDI!
⚡️Ijodkor talabalar diqqatiga! Andijon davlat tibbiyot instituti talaba-yoshlari o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan “Mening bayrog‘im — mening faxrim” shiori ostida quyidagi yo‘nalishlarda tanlovlar o‘tkaziladi.
Bular:
–  Eng yaxshi videorolik;
–  Eng yaxshi rasm;
–  Eng yaxshi insho;
–  Eng yaxshi chellendj tanlovlaridir.
Tanlovlarga ijodiy ishlar qabuli onlayn tarzda 2023-yil 17-noyabr kuni soat 17:00 ga qadar @adtitanlovbot telegram botida qabul qilinadi.
Tanlovlarga kelgan ijodiy ishlar ekspertlar guruhi tomonidan tekshiriladi va ular tomonidan saralangan, eng yaxshi ijodiy ishlar @adtiuz.rasmiy telegram kanaliga joylanadi.
🏆 Tanlovlarning institut bosqichida yo‘nalishlar bo‘yicha 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan ishtirokchilar bazaviy stipendiyaning bir barobari miqdorida rag‘batlantiriladi.
Videoroliklar tanloviga ijodiy ishlarda talabalarning o‘zlari ishtirok etishlari, kreativ usulda tayyorlashlari hamda 1 daqiqadan 3 daqiqa oralig‘ida bo‘lishi talab etiladi. Ovozlarni soxtalashtirishga yo‘l qo‘yilmaydi. Musiqaga jamlangan rasmlar slaydi qabul qilinmaydi.
Eng yaxshi rasm tanlovida ishtirokchilar o‘z tasavvurlaridan kelib chiqqan holda, ijodiy yondashgan tarzda “Bayrog‘im – iftixorim” mavzusida rasmlar chizib, qatnashchining o‘zi rasmni ushlagan holda (yoki chizilgan rasmning o‘zini) sifatli suratga tushirib @adtitanlovbot telegram botiga yuborishlari mumkin.
Ekspertlar botga kelgan video va rasmlarni g‘oyasi, kreativligi hamda ijrochining o‘zini ishtirokiga qarab roliklarni tanlab oladi.
Insholar tanlovida ishtirok etish istagidagi talabalar fakultetlar dekanlarining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosarlariga murojaat qilishlari mumkin.
Eng yaxshi chellendj tanlovi uchun qatnashchilar O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i aks etgan fotosurat va videolarini o‘zlarining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalariga post shaklida joylagan holda ularning linkini botga yuborishlari kerak bo‘ladi. Postlar soni chegaralanmagan. (foto va videolarning qatnashchi tomonidan tasvirga olinganligi e’tiborga olinadi)
Barcha qatnashchilardan yuborgan ma’lumotlariga ilova shaklida ta’lim olayotgan fakulteti, kursi hamda ism, familiyasini yozib yuborishlari so‘rab qolamiz.

⚡️ To the attention to the creative students!
In connection with the 32-nd anniversary of the adoption of the national flag of the Republic of Uzbekistan competition among the students of Andijan State Medical Institute under the slogan “I’m proud of my flag” will be held in the following areas.
They are as follows:
– The best video;
– The best picture;
– The best essay;
– The best are the challenge contests.
Submission of creative works to the contests will be accepted online until 17:00 on November 17, 2023 at the @adtitanlovbot telegram bot.
The creative works submitted to the competitions will be checked by a group of experts, the best creative works selected by them will be posted to the official Telegram channel @adtiuz.
🏆 The participants who won the 1st place in the disciplines at the institute stage of the competition will be awarded by the amount of the basic scholarship.
In the competition of video clips students are required to participate in making a video to be shot within 1- 3 minutes prepared in a creative way. Voting is not allowed. Slideshows with music are not accepted.
In the best drawing contest, participants draw pictures on the theme “My flag is my pride” based on their imagination, take a high-quality photo of the participant holding the picture (or the drawing itself) and send it to the telegram bot @adtitanlovbot .
Experts select videos and pictures that come to the bot based on their idea, creativity and participation of the artist him/herself.
Students who wish to participate in the essay contest can contact their faculty dean’s assistant for youth affairs.
For the best challenge contest, participants will have to post photos and videos with the national flag of the Republic of Uzbekistan on their pages in social networks and send their link to the bot. The number of posts is not limited. (photos and videos taken by the participant are taken into account)
We ask all participants to write the name of the faculty, course and group as well as name and surname of the student in the form of an attachment.