Andijon davlat tibbiyot instituti rektoriga Marhamat tumanidagi “Qovunchi” mahallasida istiqomat qiluvchi 50 nafar yoshlar biriktirilgan.  Institut rektori boshchiligidagi ishchi guruh tomonidan ushbu yoshlar bilan doimiy ravishda manzilli uchrashuvlar oʻtkazilmoqda hamda ularning ijtimoiy holati, murojaatlari va muammolarini batafsil oʻrganib, amaliy yordam koʻrsatib kelinmoqda.
Bugun, 16-noyabr kuni mahalla yoshlaridan bir guruhi institutning Talabalar turar joyida 17-noyabr – Xalqaro talabalar kuni munosabati bilan tashkil etilgan bayram dasturi va fakultetlar o‘rtasidagi “Osh chempionati”da ishtirok etdi. Ular ham talabalar tomonidan tayyorlanib, bayram dasturxoniga keltirilgan  palovlarga baho berdilar va konsert dasturida qatnashdilar.
Tadbir yakuni yoshlarni kitobga bo‘lgan mehrini oshirish va o‘zlari tanlagan sohada muvaffaqiyatlarga erishishlariga tilak bildirilgan holda institut rektori tomonidan yoshlarga kitoblar jamlanmasi sovg‘a qilindi.

50 young people living in “Qovunchi” location of Marhamat district are assigned to the rector of Andijan State Medical Institute. The working group headed by the rector of our Institute hold regular meetings with these young people studying their social situation, appeals, problems in details and provide practical assistance.
Today, on November 16, a group of young people from the location took part in the holiday program and inter-faculty “Osh Championship” organized on the occasion of November 17 – International Students’ Day in the students’ hostel of our Institute. They also tasted and evaluated the palovs prepared by the students and participated in the concert program.
At the end of the event, the rector of our Institute presented a collection of books to young people, wishing them to increase their love for books and achieve success in their chosen professional field.