INSTITUTDA “OCHIQ ESHIKLAR” KUNI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining 2023-yil 23-avgustdagi 10-sonli bayonnomasi bilan “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni”ga bag‘ishlangan «Aksilkorrupsiya» oyligi doirasida o‘tkaziladigan tadbirlar rejasi” tasdiqlangan.
Mazkur oylik doirasida Andijon davlat tibbiyot institutida qator profilaktik tadbirlar tashkil qilib kelinmoqda. Ular qatorida bugun institutda tashkilot, muassasalar tomonidan faoliyatlarda ochiqlikni ta’minlash, korrupsion xavf-xatarlarni oldini olish, ularni bartaraf etish kabi masalalarga bag‘ishlangan “Ochiq eshiklar” kuni ham o‘tkazildi.
Tadbirni institut rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib berdi va korrupsiya illati, uni oldini olishda birdam harakat qilish muhimligi haqida so‘z yuritdi.
Navbatda, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov institutda ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash borasida olib borilayotgan ishlarga to‘xtalib o‘tdi. Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov bo‘lim faoliyati bilan tanishtirib, taqdimot namoyish etdi. Davolash fakulteti talabasi M.Qodirbekova  mavzu doirasida o‘z fikr-mulohazalarini tengdoshlari bilan o‘rtoqlashdi. Tadbir davomida korrupsiya illatining salbiy oqbatlari aks etgan videoroliklar namoyish etildi.
Ushbu tadbirda talabalar, institutga biriktirilgan vodiy viloyatlarida joylashgan Jamoat salomatligi texnikumlari o‘qituvchi va o‘quvchilari ham ishtirok etdi.
Tadbir doirasida institutda faoliyat yuritayotgan qabul komissiyasi a’zolari tomonidan o‘quvchilarga institutda mavjud ta’lim yo‘nalishlari haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, tadbir qatnashchilari institutning yosh olimlari tomonidan yaratilgan ixtirolar va ularning erishgan yutuqlari bilan yaqindan tanishdi.

The report of the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan No. 10 dated August 23, 2023 approved the “Plan of events to be held as part of the “Anti-Corruption” month dedicated to December 9 – International Anti-Corruption Day”.
Within this month, a number of preventive measures are being organized at Andijan State Medical Institute. Among them, the “The Day of Open Doors” was held today at the institute, which was dedicated to such issues as ensuring transparency in the activities of organizations and institutions, preventing corruption risks, and eliminating them.
The event was opened by the rector of the institute, M. Madazimov, who spoke about the evil of corruption and the importance of joint action to prevent it.
In turn, vice-rector for academic affairs B. Abdullajonov touched on the ongoing work to ensure openness and transparency at the institute. S. Askarov, the head of the anti-corruption and compliance control system management department, introduced the activities of the department and made a presentation. M. Kadirbekova, a student of the Faculty of General Medicine, shared her opinions with her peers within the framework of the topic. During the event, videos showing the negative consequences of corruption were shown.
Students, teachers and students of public health technicum schools located in valley regions attached to the institute also took part in this event.
Within the framework of the event, the members of the admission commission working in the institute informed the students about the educational directions available in the institute. Also, the participants of the event got to know the inventions created by young scientists of the institute and their achievements.