O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi PF-4958-son “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida”gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi 304-son “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli qarori bilan tasdiqlangan va O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yhatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom”ni ijrosini ta’minlash maqsadida bugun, 5-dekabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “Profilaktik tibbiyot” mutaxassisligi bo‘yicha malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon komissiyasiga professor N.Mamasoliyev raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari, professorlar: X.Tursunov, N.O‘zbekova va t.f.d., dotsent Sh.Yusupovadan iborat bo‘ldi.
Imtihon shartlariga ko‘ra savollar papkasi barchaning guvohligida ochildi va talabgorlar imtihon biletlarini tanlab oldi. Jarayonlar institutning Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari tomonidan kuzatib borildi.
Imtihonda 15 nafar falsafa doktorlik dissertatsiyalarini bajarayotgan talabgorlar sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tdi.

Andijan State Medical Institute held a qualifying exam on the specialty “Prophylactic Medicine” on December 5 according to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № PF-4958 dated February 16, 2017 “On further improvement of the post-university education system”, Decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 304 dated May 22, 2017 “On measures to further improve the post-secondary education system”, № 220/2 of the Directorate of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 28, 2016 in order to ensure the implementation of the “Regulation on the Procedure for Conducting Qualification Examinations” approved by the decision № 2764-1dated June 23, 2017,registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan.
The exam committee was chaired by Professor N. Mamasoliyev. The members of the examination committee were the following professors: H. Tursunov, N. Ozbekova and Ph.D., associate professor Sh. Yusupova.
According to the conditions of the exam, the folder of questions was opened in the presence of everyone and the candidates chose the examination cards. The procedures were monitored by the employees of the Institute’s anti-corruption and compliance control system management Department.
All 15 candidates who are completing doctoral dissertations in philosophy passed the tests successfully.